Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Osiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa

I Oliwski Jarmark Cysterski za nami

Pierwszy Oliwski Jarmark Cysterski hucznie otwarty został w sobotnie południe w Domu Zarazy. Tak oto najpiękniejsza, a już na pewno najbardziej nastrojowa dzielnica Gdańska zyskała kolejną atrakcję i dla mieszkańców, i dla turystów.
I Oliwski Jarmark Cysterski za nami

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Ukwiecone stoły stanęły w kawiarnianym ogrodzie, a w historycznej uliczce  wiodącej od zabytkowej Oliwskiej Bramy wzrok przyciągały stylowe stragany z lokalnymi specjałami i rzemiosłem. 

Scenografię ulicy, która tego dnia przeniosła przybyłych do dawnych wieków, zaaranżowała aktorka i reżyserka Jadwiga Możdżer. 

Na scenie teatralnej im. Ryszarda Jaśniewicza odbyła się premiera słuchowiska „Piąty żywioł", a w Cysterii, artystycznej kawiarni Domu Zarazy,  inicjatora i organizatora imprezy, miały miejsce warsztaty rzeźbiarskie, ceramiczne i kulinarne (z degustacją). 

Oliwski kowal wraz z zaproszonymi z Polski kolegami kowalami, wykuwał na miejscu pamiątki. Powodzeniem cieszyła się moneta cysterska, której obecność w portfelu ma przynieść szczęście, przynajmniej do kolejnego jarmarku.

W kawiarnianym ogrodzie biesiadowano przy muzyce jazzowej do późnego wieczora, a na finał zagrała cysterska kapela. 

W historycznej bramie wjazdowej do opactwa, przy dźwiękach hejnału oliwskiego odsłonięto tablicę pamięci założycielki Stowarzyszenia Stara Oliwa (z siedzibą w Domu Zarazy)  - Danuty Rolke-Poczman, dla której przez lata jarmark cysterski był marzeniem. I stało się!

Następna podróż do dawnej Oliwy w Domu Zarazy za rok!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaOsiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa