Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Makurat Serwis Audi w Gdańsku

Jest zgoda na kolejny odcinek S6 z Trójmiasta do Szczecina

Jest zielone światło dla budowy kolejnego odcinka drogi ekspresowej S6 na Pomorzu. Tym razem chodzi o 13 kilometrów między Bobrownikami a Skórowem. Droga będzie miała po dwa pasy ruchu w każdym kierunku oraz pasy awaryjnego postoju. Powstaną też dwa węzły Rzechcino i Skórowo.
Jest zgoda na kolejny odcinek S6 z Trójmiasta do Szczecina
Fragment odcinka S6 niedaleko Koszalina 

Autor: GDDKiA w Szczecinie

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad kolejny odcinek trasy S6 w województwie pomorskim przechodzi z fazy projektowania do realizacji. Wojewoda pomorski Dariusz Drelich wydał właśnie zezwolenie na realizację inwestycji między Bobrownikami a Skórowem, tj. na trasie między Słupskiem a Lęborkiem.

- Decyzja ta pozwala na rozpoczęcie prac budowlanych. Droga ekspresowa S6 między Bobrownikami a Skórowem będzie dwujezdniowa, po dwa pasy ruchu w każdym kierunku wraz z pasem awaryjnego postoju. Na trasie o długości ponad 13 km powstaną węzły Rzechcino i Skórowo. Zbudowanych zostanie 15 obiektów inżynierskich, w tym pięć wiaduktów. Drogi przecinające się z przyszłą drogą ekspresową zostaną przebudowane, a dla zapewnienia dojazdu do poszczególnych nieruchomości powstaną drogi dojazdowe. Trasa zostanie wyposażona w infrastrukturę służącą ochronie środowiska - przejścia dla zwierząt, urządzenia ochrony akustycznej, system odwodnienia wraz z podczyszczaniem wód opadowych – informują w GDDKiA.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wojewoda dał zielone światło dla budowy najdłuższego odcinka S6

Dzięki budowie drogi ekspresowej przejazd odcinkiem S6 ma o połowę skrócić czas przejazdu w porównaniu do obecnej DK6, a także poprawić bezpieczeństwo i komfort jazdy. Pierwsze pojazdy nową trasą mają pojechać w 2025 r.

Pod koniec 2022 roku oddane do użytku zostały trzy inne odcinki drogi ekspresowej S6 między Bożepolem Wielkim a Gdynią, o długości ok. 42 km. Obecnie trwają zaawansowane prace na dwóch odcinkach Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej między węzłami Chwaszczyno - Gdańsk Południe oraz na dwóch kolejnych odcinkach S6 druga jezdnia w ciągu obwodnicy Słupska i odcinek Leśnice – Bożepole Wielkie. Na wydanie pozwolenia czekają natomiast dwa ostatnie odcinki dróg ekspresowych pomiędzy Słupskiem a Leśnicami. W realizacji jest też pozostałe ok. 46 km S6 w woj. zachodniopomorskim, od Koszalina do początku obwodnicy Słupska, a w lipcu będzie można ominąć Sianów. Kierowcy korzystają już z blisko 130 km drogi ekspresowej S6 od Goleniowa do Koszalina.

Trasa S6 pozwoli kierowcom na szybszy i bezpieczniejszy przejazd z Trójmiasta do Słupska, Koszalina i Szczecina.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaPomorskie dla Ciebie - czytaj pomorskie EU
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka