Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Makurat Serwis Audi w Gdańsku

Zielone światło do przebudowy pomorskiej części DK25

Wojewoda pomorski wydał decyzję ZRID na rozbudowę 10-kilometrowego odcinka drogi krajowej nr 25 pomiędzy Człuchowem a granicą woj. pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Ogłoszono już przetarg na wyłonienie wykonawcy zadania.
Zielone światło do przebudowy pomorskiej części DK25

Autor: pixabay.pl

W ramach przebudowy fragmentu DK25 przewidziano m.in. budowę ścieżki pieszo-rowerowej, azylów i przejść dla pieszych czy nowych zatok autobusowych oraz modernizację istniejących. Powstaną również ekrany akustyczne, urządzenia bezpieczeństwa oraz nowe oznakowanie drogi. Trasa zostanie także wyposażona w elementy uspokojenia ruchu drogowego, kanalizację deszczową i oświetlenie drogowe.

- W miejscu istniejącego skrzyżowania DK25 z drogą wojewódzką nr 212 powstanie rondo - mówi Mateusz Brożyna, rzecznik prasowy gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Przewidziana jest także przebudowa przejazdu kolejowo-drogowego przez jednotorową linię kolejową nr 203 Tczew - Kostrzyn w Wierzchowie Dworcu. Na wysokości Ględowa droga zostanie poprowadzona nowym śladem omijając od południa zabudowania, a Jęczniki Wielkie ominie po stronie wschodniej.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kierowcy drwią z kuriozalnego słupa. Czy i kiedy zniknie z ronda?

Po modernizacji nawierzchnia drogi będzie dostosowana do ruchu pojazdów o nacisku na oś 11,5 t. Celem zadania jest poprawa bezpieczeństwa oraz komfortu użytkowników krajówki. 5 lipca ogłoszono przetarg na wyłonienie wykonawcy rozbudowy odcinka.

- Na oferty czekamy do 10 sierpnia br. - informuje rzecznik GDDKiA. - Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał 18 miesięcy na realizację prac, nie licząc okresu zimowego od 16 grudnia do 15 marca. Umowę planujemy podpisać w III kwartale 2023 r., tak by przebudowa mogła zakończyć się w II kwartale 2025 r.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka