Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Ruszył remont drogi z Mikoszewa do Jantara na Mierzei Wiślanej. Kolejne utrudnienia dla kierowców

Kierowcy podróżujący po Mierzei Wiślanej narzekają na utrudnienia spowodowane modernizacją drogi wojewódzkiej nr 501 – w zasadzie jedynej arterii komunikacyjnej wzdłuż brzegu morza – na odcinku od Stegny do Krynicy Morskiej. Do końca sierpnia trzeba jeszcze się liczyć z podobnymi utrudnieniami na trasie z Mikoszewa do Jantara. Remont trwa na odcinku o długości 3,3 km.
remont DW 501 na odcinku Mikoszewo-Jantar
Kolejny odcinek głównej drogi na Mierzei Wiślanej „poszedł do remontu”, tym razem na odcinku z Mikoszewa do Jantara

Autor: Zarząd Dróg Wojewódzkich Gdańsk

Utrudnienia na drodze z Mikoszewa do Jantara. Rozpoczął się remont DW 501

Potrzebę modernizacji drogi wojewódzkiej 501 na całej Mierzei Wiślanej podnoszono od lat. Nawierzchnia tej szosy znajduje się w fatalnym stanie, bieżące naprawy nie przynosiły poprawy. Kiedy wreszcie remont się rozpoczął, podniosły się z kolei narzekania na korki przed odcinkami, na których, z powodu robót, wprowadzany jest ruch wahadłowy. Niestety, gruntowna wymiana nawierzchni musi potrwać, nie da się tego zrobić w kilka dni.

Nieco mniejszy zakres na tej samej drodze wojewódzkiej 501 mają prace remontowe na odcinku 3,3 km z Mikoszewa do Jantara.

  • Powstanie tam nowa, wzmocniona jezdnia. Stara nawierzchnia jest usuwana, układa się specjalną siatkę wzmacniającą, a następnie nową warstwę masy bitumicznej.
  • W pewnych miejscach występuje obniżona nośność podłoża, tam wykonane zostaną dodatkowe warstwy podbudowy.
  • Przewidziane jest również poprawienie zjazdów z drogi oraz zatoczek autobusowych.
  • Całość remontu zakończy odtworzenie oznakowania poziomego.

PRZECZYTAJ TEŻ: Droga ze Stegny do Krynicy Morskiej idzie do remontu

W szczycie sezonu turystycznego – a przecież Mikoszewo i Jantar należą do popularnych miejscowości wczasowych na Mierzei Wiślanej – trudno sobie wyobrazić całkowite zamknięcie jezdni na czas remontu. Dlatego prace są realizowane tzw. metodą połówkową: w czasie robót na jednym pasie ruchu, na drugim wprowadzony jest ruch wahadłowy. Co istotne, droga remontowana jest od poniedziałku do piątku, w trakcie weekendów przywracana jest jej pełna przejezdność. 

Remont odcinka drogi wojewódzkiej 501 z Mikoszewa do Jantara kosztuje ponad 4,4 miliona złotych, w tym blisko 4 mln zł to dofinansowanie z Programu Trakty Transgraniczne. Prace mają potrwać do końca sierpnia.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama