Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Beata Maciejewska wystartuje do Senatu. Ale nie jako kandydatka Lewicy

Posłanka Beata Maciejewska poinformowała w mediach społecznościowych, że startuje do Senatu RP z rekomendacją Nowej Demokracji TAK. Będzie kandydatem w okręgu 66 (powiaty: gdański, starogardzki, tczewski).
Beata Maciejewska wystartuje do Senatu. Ale nie jako kandydatka Lewicy

Autor: archiwum prywatne

Zajmuję się polityką od 20 lat i moja agenda przez te lata nie zmieniła się. Zawsze były dla mnie ważne prawa kobiet i prawa zwykłych obywateli – powiedziała w filmiku.

ZOBACZ TEŻ: Prokuratura sprawdza naruszanie praw pracowniczych w biurze posłanki Beaty Maciejewskiej

Czym jest Nowa Demokracja TAK? Jak czytamy na ich stronie to partia powstała na fundamencie społecznego Ruchu Marka Materka. „Partia dla Polaków mających dość głosowania na „mniejsze zło”. Jesteśmy samorządowcami, przedsiębiorcami, społecznikami. Pokazujemy konkretne osiągnięcia w swoich miastach, gminach i organizacjach. Chcemy zdobyte doświadczenie wykorzystać dla Polski, umożliwiając rodakom alternatywę. Polacy są zmęczeni i zniechęceni codzienną polityką” – czytamy na ich stronie.

Beata Maciejewska do końca tej kadencji jest jeszcze posłanką z list Nowej Lewicy. Do Sejmu weszła przed czterema laty jako jedna z liderek ugrupowania Roberta Biedronia.

CZYTAJ WIĘCEJ: Nowa Lewica zawiesiła posłankę z powodu taśm nagranych dwa lata temu przez jej pracownika

Nowa Lewica zawiesiła kilka miesięcy temu posłankę Maciejewską i złożyła zawiadomienie do prokuratury, po ujawnieniu rozmów nagranych przez jej byłego dyrektora jej biura.

Nagrania, które ujrzały światło dzienne, a w których podobno posłanka miała się m.in. źle wyrażać o politykach swojej partii, były powodem jej zawieszenia i tym samym usunięcia z list wyborczych.

Jednak jest też taka teoria, że te nagrania mogły być tylko pretekstem do tego, ponieważ Lewica potrzebowała w Gdańsku miejsca dla innej działaczki startującej przed czterema laty ze Szczecina - Katarzyny Kotuli, która ostatecznie, jak potwierdzono, jest jedynką do Sejmu w gdańskim okręgu. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama