Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Osiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa

Gdynia: Zniszczono wystawę fotografii „Universal Wisdom. Wieczysta Mądrość”

Nieznany sprawca uszkodził wystawę fotograficzną Andrzeja Ziółkowskiego „Universal Wisdom. Wieczysta Mądrość”, która prezentowana jest na skwerze Kościuszki w Gdyni. Zniszczono dwa fotogramy oraz tablicę informacyjną. Do zdarzenia doszło w ostatni wtorek, 22 sierpnia ok. godz. 4:00 nad ranem. Akr wandalizmu potępił prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.
wystawa „Uniwersal Wisdom. Wieczysta Mądrość” w Gdyni zniszczona

Autor: Katarzyna Georgiev | Zawsze Pomorze

Wystawa „Uniwersal Wisdom. Wieczysta Mądrość” w Gdyni została zniszczona!

Ekspozycja „Uniwersal Wisdom. Wieczysta Mądrość” Andrzeja Ziółkowskiego na 24 fotogramach przedstawia wyznawców wielkich religii Azji Południowo-Wschodniej i ukazuje różne oblicza duchowości. Fotogramy, które uszkodzono, ukazywały wyznawców islamu oraz judaizmu. Można jedynie przypuszczać, jaka motywacja przyświecała sprawcy.

PRZECZYTAJ TEŻ: „Chciałbym spojrzeć im w oczy i spytać dlaczego?” Piotr Duda o sprawcach zniszczeń wystawy o Janie Pawle II

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, który objął wystawę honorowym patronatem, zareagował na ten przejaw wandalizmu.

Eksponowane na skwerze Kościuszki piękne fotografie pana Andrzeja Ziółkowskiego pokazują, że wszyscy ludzie, choć zewnętrznie tacy różni, w głębi ducha są tacy sami. Wszyscy, niezależnie od wyznawanej religii, mają wspólną potrzebę obcowania z absolutem. Ta różność i uniwersalność to piękne cechy ludzkości, które chcemy w Gdyni, mieście wielu kultur, pokazywać. Nie zgadzamy się na podobne akty wandalizmu i z całą mocą je potępiamy.

Wojciech Szczurek / prezydent Gdyni

–  Mamy nadzieję, że policji uda się złapać sprawców i pokryją oni koszt naprawy zniszczonych plansz. Jeśli jednak tak się nie stanie, deklaruję, że pokryjemy koszty nowych wydruków z budżetu miasta, tak by wystawa znów była kompletna – dodał Wojciech Szczurek.

Wystawa „Uniwersal Wisdom. Wieczysta Mądrość” w Gdyni zniszczona po raz kolejny

Dwa tygodnie temu doszło do innego uszkodzenia tej samej gdyńskiej wystawy – naderwano róg jednego z fotogramów. Sprawa jednak nie została zgłoszona policji. Tym razem zniszczenia są większe, a zdarzenie zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu.

Autor fotografii Andrzej Ziółkowski złożył także zeznania w tej sprawie w Powiatowej Komendzie Policji w Tczewie. Sprawę Komendzie Miejskiej Policji w Gdyni zgłosiła również gdyńska Straż Miejska.

PRZECZYTAJ TEŻ: Pomnik Chłopa zniszczony w Sopocie jeszcze przed wernisażem wystawy w PGS

Pozostaje mieć nadzieję, że sprawców uda się znaleźć i pokryją oni koszty uszkodzonych plansz.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaOsiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa