Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Nie żyje Barbara Gierak-Pilarczyk, zasłużona lekarka, działacz samorządowy, wiceprezydent Sopotu

Barbara Gierak-Pilarczyk, wiceprezydent Sopotu, samorządowiec z wieloletnim stażem, prezes Pomorskiego Centrum Reumatologicznego im. dr Jadwigi Titz-Kosko zmarła w wieku 80 lat. Mieszkańcy Pomorza cenili ją za wrażliwość, empatię i otwartość na drugiego człowieka.
Barbara Gierak-Pilarczyk
Barbara Gierak-Pilarczyk

Autor: Archwium PCR w Sopocie

Nie żyje wiceprezydent Sopotu, lekarka Barbara Gierak-Pilarczyk

Barbara Gierak-Pilarczyk pozostanie w pamięci mieszkańców Pomorza za sprawą swego ogromnego dorobku w dwóch najważniejszych dziedzinach:

  • aktywności samorządowej
  • oraz medycynie.

Zasiadała w gronie radnych miasta Sopotu przez siedem kolejnych kadencji, od samego początku działania w naszym kraju przywróconego w 1990 roku samorządu lokalnego. Aktywnie pracowała w komisjach rady miasta zajmujących się ochroną zdrowia, sprawami społecznymi, finansami. 

PRZECZYTAJ TEŻ: To najważniejsza nagroda naszej redakcji. Kto ją otrzyma?

W latach 1994-1998 Barbara Gierak-Pilarczyk zajmowała stanowisko wiceprezydenta Sopotu odpowiedzialnego za sprawy ochrony zdrowia, pomocy społecznej, kultury oraz mieszkalnictwa. W latach 2002-2010 była natomiast wiceprzewodniczącą rady tego miasta. Należała do inicjatorów licznych projektów rewitalizacji Sopotu, wprowadzała nowe rozwiązania w dziedzinie zarządzania nieruchomościami miejskimi.

PRZECZYTAJ TEŻ: Tomasz Augustyniak nowym dyrektorem Pomorskiego Centrum Reumatologicznego w Sopocie

Położyła ogromne zasługi w dziedzinie medycyny. Specjalizowała się w kierunku chorób wewnętrznych oraz reumatologii. W latach 2006-2022 kierowała Wojewódzkim Zespołem Reumatologicznym w Sopocie, dziś noszącym nazwę Pomorskiego Centrum Reumatologicznego im. dr Jadwigi Titz-Kosko. Była niezwykle ceniona zarówno przez pacjentów, jak i pracowników. Barbara Gierak-Pilarczyk miała też wielki udział w budowie Centrum Geriatrii przy ul. 23 Marca w Sopocie.

Uhonorowana została Medalem za Zasługi dla Miasta Sopotu oraz Złotym Krzyżem 80. rocznicy utworzenia Armii Krajowej.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama