Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Port Północny w Gdańsku z nowym układem drogowym. Znamy wykonawcę

Konsorcjum film, którego liderem jest spółka Polimex Infrastruktura, zaprojektuje i wybuduje układ drogowy do Portu Północnego w Gdańsku. Koszt realizacji inwestycji wyniesie niecałe 70 mln zł. Ma być gotowa za około 3,5 roku od daty podpisania umowy.
Port Północny, Baltic Hub Gdańsk

Autor: Zarząd Morskiego Portu Gdańsk

Port Północny w Gdańsku z nowymi drogami

Do realizacji zadania w Porcie Północnym w Gdańsku w formule „zaprojektuj i wybuduj” zgłosiło się siedem firm. Spośród nich wybrano konsorcjum, którego liderem jest spółka Polimex Infrastruktura. Za wykonanie zadania zaoferował ono niecałe 70 mln zł, podczas gdy na realizacje tej inwestycji zabezpieczono ponad 102 mln.

Zadanie zakłada rozbudowę istniejącego i budowę nowego układu drogowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą (w tym z odwodnieniem) na terenie będącym zapleczem logistycznym i inwestycyjnym Portu Północnego w Gdańsku. Głównym celem inwestycji jest zwiększenie dostępności terenów inwestycyjnych poprzez udrożnienie ruchu kołowego. To działanie niezbędne w aspekcie intensywnego rozwoju bazy logistycznej i przemysłowej.

PRZECZYTAJ TEŻ: Z Polskiego Ładu chcą zainwestować w Port Północny

– Niebawem rozpocznie się kolejna duża inwestycja w Gdańsku, tym razem w okolicach Portu Północnego. Obserwujemy tam dynamiczny rozwój bazy logistycznej i przemysłowej. Ten projekt znacznie usprawni korzystanie z tych baz, a co za tym idzie, zwiększy konkurencyjność Gdańska na tym polu – mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Gdzie powstaną nowe drogi w Porcie Północnym?

Realizacja zadania obejmuje:

  • budowę jezdni w zakresie ul. Andruszkiewicza,
  • budowę ronda u zbiegu ul. Andruszkiewicza i planowanej w przyszłości ul. Nowej Portowej.
nowe drogi, Port Półncny, Gdańsk
PRZECZYTAJ TEŻ: Rekordowy Port Gdańsk. Jest drugi na Bałtyku

Przetarg obejmował także zaprojektowanie części zakresu sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej wzdłuż ul. Andruszkiewicza, a także łącznicy ul. Andruszkiewicza z Trasą Sucharskiego w formie wiaduktu wraz z budową drogi łączącej Trasę Sucharskiego z ul. Sucharskiego – tzw. „węzła dzielnicowego”.

Nowy układ drogowy w Porcie Północnym ma być gotowy za około 3,5 roku od daty podpisania umowy. Inwestycja otrzymała dofinansowanie z Polskiego Ładu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama