Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Nowa fontanna w Parku Brzeźnieńskim

W Brzeźnie pojawi się nowa fontanna, a wszystko dzięki głosom mieszkańców w Budżecie Obywatelskim. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na budowę fontanny, która stanie na skwerze przy Parku Brzeźnieńskim.
Nowa fontanna w Parku Brzeźnieńskim

Autor: DRMG

Brzeźno zyska fontannę. Tak zdecydowali mieszkańcy

W Parku Brzeźnieńskim zostanie wybudowana klasyczna fontanna wraz z obrzeżem w kształcie koła. Fontanna ma uzupełnić kompozycyjnie okolicę, która w ostatnich latach wiele zyskała m.in. dzięki renowacji Domu Zdrojowego czy zagospodarowaniu skwerku przy ul. Krasickiego. Oprócz samej konstrukcji wykonawca będzie miał za zadanie przygotować niezbędne przyłącza umożliwiające uruchomienie wodotrysku.

Budowę fontanny przegłosowali mieszkańcy na projekt dzielnicowy w Budżecie Obywatelskim 2021.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Trawiasty dywan pod tramwajami w Gdańsku Brzeźnie. Podpisano umowę

- Wniosek zakłada zaprojektowanie i wybudowanie klasycznej fontanny wodnej wraz z obrzeżem w kształcie koła oraz oświetleniem. Kompozycyjnie wpisze się w otaczającą zabudowę, umili czas spacerującym mieszkańców i turystom. Jest to najlepsza lokalizacja do powstania pierwszej fontanny w Brzeźnie — tłumaczy Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, która nadzoruje inwestycję.

Budowa fontanny ma zająć ok. 8 tygodni od daty podpisania umowy. Przetarg został właśnie ogłoszony, a otwarcie ofert planowane jest w połowie września.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama