Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Artykuły

Jubileusze małżeńskie [nl] w Miastku. Medale prezydenta dla czterech par

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Miastku cztery pary małżeńskie świętowały jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Burmistrz Miastka Danuta Karaśkiewicz wręczyła małżonkom medale nadane przez prezydenta.

26.12.2021 09:27
Adam Bodnar dla „Zawsze Pomorze”: Widzę zagrożenie w tym, [nl] co będzie przed wyborami

Czy ktoś sześć lat temu przewidziałby, że Trybunał Konstytucyjny będzie w takim stanie, w jakim jest obecnie? Czy ktoś przewidziałby, że poszczególne media będą ograniczane w swojej niezależności? Granica powoli się przesuwa. Na koniec, gdy oko w oko z państwem stanie zwykły obywatel, który będzie ofiarą, okaże się, że za nim nie ma już nikogo – mówi dr hab. Adam Bodnar, dziekan Wydziału Prawa Uniwersytetu SWPS w Warszawie.

26.12.2021 09:00
Operator Mevo 2.0 wybrany! Kiedy rowery hiszpańskiej spółki pojawią się na ulicach?

Komisja przetargowa oceniała oferty pod względem ceny (60 proc.) i przedstawionej koncepcji funkcjonowania systemu (40 proc.). Dodatkowo powołani eksperci rzeczowi i prawni zbadali oferty pod względem formalnym oraz zaoferowanej ceny. Biegły rzeczoznawca i komisja przetargowa ocenili zgodność rowerów z wymaganiami przedstawionymi w postępowaniu.

26.12.2021 08:00
Reklama
Przewoźnicy zawieszają połączenia lotnicze, także [nl] z Gdańska

Przewoźnicy wykonujący połączenia lotnicze reagują na wprowadzane przez wiele państw obostrzenia „covidowe” ograniczaniem liczby połączeń. Cierpią na tym podróżni, mający do dyspozycji mniejszy wybór rejsów, także porty lotnicze są odwiedzane przez niższą od spodziewanej grupę pasażerów. Dotyczy to również lotniska w Gdańsku, skąd wystartuje mniej maszyn w barwach WizzAir oraz Ryanair.

25.12.2021 18:50
Pierwszą gdańską obwodnicę zbudowano nie dla samochodów, a dla pociągu. Torów już nie ma, ale historia została

Najbardziej interesuje mnie to, co jeszcze nie opowiedziane i nie opisane. Lubię kolejowe historie, ale jeszcze bardziej lubię zbierać okruchy tego, co po nich zostało w dokumentach czy zdjęciach i tworzyć z nich nową historię - mówi Henryk Jursz, pasjonat gdańskiej historii, autor niedawno wydanej książki „Koleją z Kokoszek do Gdyni”

25.12.2021 18:19
Zbigniew Canowiecki
Instytucje kultury w pandemii. Felieton Zbigniewa Canowieckiego
25.12.2021 18:12
Reklama
Memoriał jest solą w oku Putina, bo władzy nigdy się nie podoba badanie jej przestępstw

Z naszej perspektywy nie jest ważne, skąd są pieniądze, ważne, na jakich warunkach są przekazywane. Putin powtarza co innego: „Kto płaci, ten zamawia muzykę”. Moim zdaniem, to podejście godne bardziej prostytutki niż działacza politycznego – mówi Jan Raczyński, przewodniczący stowarzyszenia Memoriał.

25.12.2021 17:52
Nędza na święta u Wałęsy? Nigdy nie było takiego wywiadu – zapewnia były prezydent

Lech Wałęsa i zaprzecza jakoby skarżył się „Superexpressowi”, że nie stać go na wyprawienie świąt, a przy wigilijnym stole: „śledź jeden na cztery osoby będzie”.

25.12.2021 16:35
Pogoda na drugi dzień Świąt - jaka będzie na Pomorzu?

Silne mrozy, nawet do 12 stopni poniżej zera prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej na najbliższych kilkanaście godzin dla niektórych regionów naszego kraju. Najchłodniej ma być na północnym wschodzie oraz pogórzu karpackim. Pomorze może liczyć na znacznie przyjemniejszą, zimową aurę. W niedzielę nie będzie siarczystego mrozu, jednak śnieg nie stopnieje. Sporo słońca, więc aura odpowiednia na świąteczne spacery.

25.12.2021 13:23
Reklama
Policyjny radiowóz rozbity, dwaj funkcjonariusze na badaniach

Dwaj funkcjonariusze policji zostali poszkodowani w kraksie dwóch samochodów, do jakiej doszło w sobotnie przedpołudnie w miejscowości Mała Słońca, w gminie Subkowy.

25.12.2021 13:13