„Doppelgänger. Sobowtór”

„Doppelgänger. Sobowtór”

Jest zwiastun nowego filmu Jana Holoubka ze zdjęciami w Trójmieście

Nowy film Jana Holoubka ze zdjęciami kręconymi w Trójmieście zapowiada się na hit. Tym razem aktorsko zmierzą się Jakub Gierszał z Tomaszem Schuchardtem. Zagrają bohaterów żyjących po obu stronach żelaznej kurtyny.
Ryszarda
Wojciechowska
24.11.2022 / 13:07

Jan Holoubek przyzwyczaił nas, że jeśli coś bierze na warsztat, to staje się od razu hitem. Tak było z jego filmowym debiutem pt. „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”, który nie tylko dobrze sprzedawał się w kinach, ale też zbierał nie tylko w Polsce nagrody. Również tak było z serialem „Wielka woda”, który stał się światowym sukcesem i przez wiele tygodni utrzymywał się na szczycie listy Netflixa. Holoubek jednak nie zwalnia tempa. Właśnie przygotowuje się do premiery kolejnego, pełnometrażowego filmu. Reżyser i tym razem inspiruje się prawdziwymi historiami.To „Doppelgänger. Sobowtór", który poruszy tematykę tożsamości. To thriller psychologiczny, który spróbuje odpowiedzieć na pytania: czy można zatracić poczucie tego, kim się jest naprawdę? Czy udając kogoś innego, można poczuć coś prawdziwego? Część zdjęć do tego filmu była kręcona w Trójmieście.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Jakub Gierszał w Gdańsku jako agent specjalny PRL w filmie Jana Holoubka

Premiera produkcji TVN Warner Bros. Discovery zaplanowana jest na 24 lutego 2023. Ale jest już teaser, który daje przedsmak tego, co będzie na ekranie.  

Jan Holoubek tak mówi o swoim filmie: - To historia o dwóch mężczyznach, którzy z zupełnie różnych pobudek poszukują swojej tożsamości. Przez dłuższy czas nie wiedzą o swoim istnieniu, a są nierozerwalnie złączeni od samego początku. Jeden drugiemu ukradł tożsamość, drugi jej poszukuje, jednak to ten pierwszy orientuje się, że właściwie nie wie kim jest i że się zatracił w udawaniu kogoś innego.

Główne role w filmie reżyser powierzył Jakubowi Gierszałowi Tomaszowi Schuchardtowi. Film przenosi widzów w czas przełomu lat 70-tych i 80-tych, a jego akcja rozgrywa się po dwóch stronach żelaznej kurtyny równocześnie. Hans (Gierszał) żyje w tętniącym życiem Strasburgu, korzystając z możliwości jakie daje Zachód, wtapia się w lokalną społeczność jednocześnie prowadząc działalność szpiegowską, natomiast Bitner (Schuchardt) mieszka w Sopocie, angażuje się w działalność „Solidarności" i prowadzi spokojne, rodzinne życie. Z pozoru ich życia są zupełnie inne, jednak łączy ich przeszłość oraz konieczność zmierzenia się z własnymi słabościami i namiętnościami. 

ZOBACZ TEŻ: Koniec zdjęć do thrillera szpiegowskiego kręconego w Trójmieście. Premiera w przyszłym roku

Doppelgänger. Sobowtór" to produkcja międzynarodowa z dużym rozmachem realizacyjnym. Na ekranie u boku Jakuba Gierszała, Tomasza Schuchardta zobaczymy między innymi Wiktorię Gorodeckają Katarzynę Herman i Andrzeja Seweryna, a także zagraniczne gwiazdy - Emily Kusche, Joachim Raaf, Nathalie Richard i Jessica McIntyre. Zdjęcia do filmu kręcono m.in. w Trójmieście.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze