Gala Wolontariatu Powiatu Tczewskiego, Pelplin

Laureaci powiatowej gali w Pelplinie w 2022 roku

Gala Wolontariatu Powiatu Tczewskiego 2023 odbędzie się w Morzeszczynie. Zgłoś swoje kandydatki i kandydatów

Rada Organizacji Pozarządowych Powiatu Tczewskiego ogłasza nabór nominacji osób, grup, inicjatyw, instytucji i firm, które mogą poszczycić się wyjątkową oraz wybitną aktywnością społeczną w 2023 r. Nagrody w 5 kategoriach zostaną wręczone podczas Gali Wolontariatu Powiatu Tczewskiego. Jej gospodarzem będzie gmina Morzeszczyn. Termin zgłaszania kandydatów mija 27 listopada.
Krystyna
Paszkowska
6.11.2023 / 15:21

Gala Wolontariatu Powiatu Tczewskiego 2023. Kto może ubiegać się o nagrodę?

Tych, którym dobro innych ludzi leży na sercu, wybierać będziemy już po raz 14. Gala Wolontariatu pokazuje, jak ważną rolę pełni wolontariat, szczególnie w życiu młodych ludzi. Ponadto pozwala docenić najaktywniejszych, nie tylko wolontariuszy, ale także organizacje, instytucje oraz przedsiębiorstwa wspomagające inicjatywy społeczne i działające na rzecz dobra wspólnego.

W tym roku przyznane zostaną nagrody w następujących kategoriach:

  • Grupa Wolontariuszy i Wolontariusz Roku,
  • Inicjatywa społeczna Roku,
  • Organizacja/Instytucja przyjazna wolontariuszom,
  • Animator Roku,
  • Firma przyjazna społeczności lokalnej.
PRZECZYTAJ TEŻ: Im dobro innego człowieka leży na sercu

– Konkurs skierowany jest do: wolontariuszy, osób korzystających z ich pomocy, przedsiębiorstw, które realizują program wolontariatu pracowniczego, grup nieformalnych, organizacji pozarządowych i instytucji publicznych współpracujących z wolontariuszami oraz wspierających ruch wolontarystyczny w powiecie tczewskim – wyjaśnia Damian Domański, przewodniczący Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Tczewskiego.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 27 listopada 2023 r. Kandydatki i kandydatów do nagród należy zgłaszać poprzez formularz dostępny TUTAJ. Dla każdej kandydatury należy wypełnić osobny formularz oraz załączyć minimum 2 zdjęcia z akcji. Nominowani do konkursu kandydaci i kandydatki swoją aktywność mogą wykonywać w dowolnym obszarze życia społecznego.

Gala Wolontariatu Powiatu Tczewskiego 2023. Co będzie oceniane?

Ocenie podlegać będą przede wszystkim:

  • zaangażowanie,
  • innowacyjność,
  • skuteczność,
  • partnerstwo w podejmowanych działaniach.

Laureatów konkursu wybierze Kapituła składająca się z osób nagrodzonych w ubiegłym roku oraz przedstawicieli starosty tczewskiego i Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Tczewskiego.

PRZECZYTAJ TEŻ: Na zamku w Gniewie uhonorowano najlepszych społeczników

Wręczenie nagród laureatom za rok 2023 odbędzie się w czwartek, 7 grudnia o godz. 18:00 podczas gali, która odbędzie się w Morzeszczynie.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze