rovery Mevo

Nextbike nie odpuszcza. Pozew za Mevo 1.0 na ponad 9 mln zł!

Nextbike Polska SA odwołał się do Krajowej Izby Odwoławczej w postępowaniu na nowe Mevo. To już czwarte odwołanie do KIO spółki powiązanej z poprzednim operatorem Mevo, które może opóźnić ponowne uruchomienie systemu roweru metropolitalnego. Dodatkowo Nextbike wniósł pozew sądowy przeciwko OMGGS o wypłatę ponad 9,3 mln zł.
Karol
Uliczny
5.01.2022 / 09:44

W poniedziałek, w godzinach nocnych do KIO wpłynęło odwołanie Nextbike Polska SA na wybór najkorzystniejszej oferty w postępowaniu na nowe Mevo. Zostali o tym poinformowani pozostali uczestnicy postępowania.

- Nie zgadzamy się z odwołaniem - mówi Dagmara Kleczewska, kierownik projektu Mevo. - W naszej ocenie wszystkie czynności w postępowaniu zostały przeprowadzone prawidłowo, zgodnie z prawem zamówień publicznych. To już czwarte odwołanie tej spółki do KIO w postępowaniu na Mevo. Wcześniej spółka domagała się m.in. przesunięcia składania ofert o pół roku, bo jak sama przyznała nie jest gotowa na złożenie oferty, a co najważniejsze na spełnienie oczekiwań mieszkańców, którzy od dawna czekają na powrót Mevo.

Z trzech firm, biorących udział w trwającym 1,5 roku postępowaniu dotyczącym nowego Mevo, oferty złożyły dwie. Nextbike Polska SA ostatecznie do niego nie przystąpił. Konsorcjum BikeU (Polska) i Freebike (Czechy) złożyło ofertę na kwotę 365 mln zł, a firma City Bike Global SA (CBG) z podwykonawcą Geovelo ze Szczecina na 159 mln zł. Po zbadaniu ofert, analizach ekspertów i prawników, a także po pozytywnej opinii biegłego rzeczoznawcy, komisja przetargowa zdecydowała 24 grudnia 2021 r. o wyborze spółki City Bike Global SA. Hiszpańska spółka zarządza ponad 30 tys. rowerów w Finlandii (Helsinki, Espoo, Vantaa, Tampere), Szwecji (Sztokholm - uruchomienie w marcu 2022 r., 5100 rowerów elektrycznych), Francji (Clermont-Ferrand) i Peru (Lima), a obecnie uczestniczy w publicznych przetargach rowerowych m.in. na Śląsku, w Marsylii (Francja), Cote Basque (Francja), Oulu (Finlandia) i Surco oraz Surquillo (Peru).

Domagają się od OMGGS ponad 9 mln zł 

Z powodu odwołania złożonego przez Nextbike, procedura związana z wdrożeniem nowego Mevo najprawdopodobniej przeciągnie się w czasie. 

- Czekamy na dalsze czynności KIO w związku z wniesionym odwołaniem - mówi Dagmara Kleczewska.  

Tymczasem NB Tricity - spółka córka byłego operatora Mevo Nextbike - w komunikacie giełdowym poinformowała o wniesieniu pozwu przeciwko Stowarzyszeniu Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot. Domagają się zapłaty ponad 9,3 mln zł - 8,2 mln zł tytułem wynagrodzenia za prace wykonane w ramach realizacji umowy na dostawę, uruchomienie i zarządzanie systemem roweru metropolitalnego MEVO, a także prawie 1,2 mln zł jako odsetki ustawowe za opóźnienie.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze