pracownik

(fot. Pixabay | Zdjęcie ilustracyjne)

Na 1 Maja Nowa Lewica
i OPZZ apelują do pracodawców w sprawie Ukrainy

„NIE dla żerowania na wojnie i kryzysie! NIE dla wyzyskiwania pracowników z Ukrainy! NIE dla obniżania standardów pracy! Prosimy o solidarność w tej sprawie” – apelują do organizacji zrzeszających pracodawców Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych i Nowa Lewica. Wśród sygnatariuszy apelu z okazji 1 maja – Święta Pracy, znalazł się m.in. gdyński poseł Marek Rutka, a wśród adresatów – Pracodawcy Pomorza.
Jacek
Wierciński
29.04.2022 / 16:42

– Mamy świadomość tego, że żerowanie na wojnie i kryzysie to domena marginesu polskich przedsiębiorców. Zdecydowana większość rozumie, że pogoń za zyskiem, kosztem ludzkiego życia, to zachowanie niemoralne i godne najwyższego potępienia. Jednocześnie jednak wiemy, że te zachowania występują. Takie postawy muszą się spotkać ze zgodnym, jednolitym i solidarnym potępieniem ze strony organizacji pracowników i pracodawców – napisali w oficjalnym liście do organizacji zrzeszających pracodawców przedstawiciele Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych i Nowej Lewicy.

Czytaj też: Zwolniona z pracy w Sanepidzie przez... prezesa TVP. Po sprawiedliwość poszła do Sądu Pracy

O tym apelu, w którym przypominają o masowej migracji obywatelek i obywateli Ukrainy, spowodowanej brutalną agresją Rosji, poinformowano w piątek, 29 kwietnia na briefingu zorganizowanym z inicjatywy przewodniczącego Rady OPZZ województwa pomorskiego Adama Liszczewskiego. W piśmie, sygnowanym obok wiceprzewodniczących Zarządu Pomorskiej Rady Wojewódzkiej Nowej Lewicy: Anny Firlej czy Bożeny Szubińskiej, m.in. przez gdyńskiego posła Nowej Lewicy Marka Rutkę, wskazane został problemy polskiej gospodarki, takie jak inflacja.

Nowa Lewica i OPZZ z apelem w sprawie Ukrainy

„Polska przestała być państwem pracownika. Zapanowała społeczna niepewność” – piszą autorzy, którzy przestrzegają przed możliwym rozrostem tzw. szarej strefy i tym, że cała sytuacja może stanowić „pokusę” dla nieuczciwych pracodawców. Chodzi np. o zagrożenie utratą zatrudnienia dla obecnych pracowników, których zastąpić będzie można uchodźczyniami i uchodźcami angażowanymi na gorszych warunkach.

List skierowany został do Pracodawców Pomorza, Pracodawców Rzeczpospolitej Polskiej, Business Centre Club, Związku Rzemiosła Polskiego i Konfederacji Lewiatan.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze