Ulica Lawendowa w Człuchowie. (Fot. Urząd w Człuchowie)

Trwa budowa ulic w Człuchowie. To największe miejskie inwestycje tego roku

Do końca listopada 2021 r. potrwać ma budowa czterech ulic miejskich w Człuchowie. Mowa o alei Lawendowej oraz ulicach: Racławickiej, Kościuszki i Wyszyńskiego. To największe miejskie inwestycje w tym roku.
Olek
Knitter
8.11.2021 / 12:48

Najbardziej zaawansowany jest stan prac jest przy budowie alei Lawendowej. Do tej pory była to ulica gruntowa, teraz została utwardzona kostką betonową. Ponadto powstały także obustronne chodniki oraz ścieżka rowerowa.

– Cała droga została już zbudowana. Do wykonania pozostały jeszcze tylko oznakowanie pionowe i poziome, oraz montaż separatora wód deszczowych przy ulicy Kamiennej – mówi Tomasz Kowalczyk, wiceburmistrz Człuchowa.

Cała inwestycja będzie kosztowała ponad 3,7 mln złotych, z czego 3 mln zł to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Aleja Lawendowa będzie gotowa najpóźniej pod koniec listopada.

Budowa ulic w Człuchowie. Gdzie jeszcze trwa remont?

Racławicka, Kościuszki i Wyszyńskiego

Kolejną inwestycją drogową jest przebudowa ulic: Racławickiej, Kościuszki i Wyszyńskiego. Łącznie to 1,5 kilometra dróg.

– Wszystkie trzy ulice zostaną utwardzone asfaltem. Powstaną tam też chodniki, ścieżki rowerowe i wyniesione skrzyżowania spowalniające ruch. To zadanie również ma być gotowe do końca listopada – informują w człuchowskim urzędzie.

Koszt przebudowy tych ulic to 3,4 mln zł, z czego 2,5 mln zł to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Bema

Do końca kwietnia natomiast ma potrwać budowa ulicy Bema. W tym przypadku zakres prac obejmuje kompleksową przebudowę drogi, powstanie także kanalizacja deszczowa i przy okazji przebudowana zostanie istniejąca sieć wodociągowa.

Ta inwestycja ma kosztować 2 mln złotych. 1,2 mln zł to również dofinansowanie z budżetu państwa.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze