Pijany kierowca zdemolował rondo… im. Jana Pawła II (Fot. Policja Człuchów)

Pijany kierowca zdemolował rondo… im. Jana Pawła II w Człuchowie

Na rondzie im. Jana Pawła II w Człuchowie zakończył „rajd” pijany 44-letni mieszkaniec Złocieńca. Jak tłumaczył później policjantom, wjechał na nie z impetem, niszcząc znaki i słupki, bo go... nie zauważył. Na szczęście, wszystko to działo się w nocy i nikt nie ucierpiał.
Olek
Knitter
29.11.2021 / 13:19

Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek, 28/29 listopada w Człuchowie. Po północy, 44-letni mieszkaniec Złocieńca wjechał z bardzo dużą prędkością wprost na rondo im. Jana Pawła II przy al. Wojska Polskiego w Człuchowie.

– Przybyli na miejsce funkcjonariusze zastali na miejscu rozbity samochód stojący na chodniku, i siedzącego w nim kierowcę. Policjanci ustalili, że 44-letni mieszkaniec Złocieńca jechał samochodem audi od strony Chojnic w stronę Wałcza. Tłumaczył funkcjonariuszom, że nie zauważył na swojej drodze ronda i przejechał przez nie, niszcząc znaki, słupki drogowe oraz kwiaty i rosnące tam krzewy – mówi asp.sztab. Sławomir Gradek, oficer prasowy człuchowskiej policji.

Kierowca zatrzymał się dopiero na chodniku za rondem. Na szczęście, nikt wówczas tamtędy nie przechodził. Po sprawdzeniu trzeźwości, okazało się, że kierowca miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Jemu również nic się nie stało.

– Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy ze Złocieńca prawo jazdy, a samochód odholowali na policyjny parking. Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności, odpowie również za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym – dodaje asp.sztab. Sławomir Gradek.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze