Praca, jaka została przygotowana na 100-lecie Portu Gdynia i podzielona na puzzle, została przygotowana przez gdyńskiego artystę Jana Rutkę

 

100 lat Portu Gdynia w tysiącu częściach. Puzzle, które pomagają

Prezentacja i wodowanie jubileuszowych puzzli „Port Gdynia – 100 lat” odbyły się we wtorek 21 listopada w Muzeum Miasta Gdyni. Z każdego sprzedanego egzemplarza 5 zł trafi na rzecz gdyńskiego Domu Hospicyjnego dla Dzieci „Bursztynowa Przystań”
Bogdana
Wachowska
21.11.2023 / 18:58

Puzzle od Trefla na 100-lecie Portu Gdynia

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. wraz z Trefl S.A. i Fundacją Trefl zorganizowali uroczystość prezentacji i wodowania jubileuszowych puzzli „Port Gdynia – 100 lat”. Podzielony na 1000 części obraz to grafika młodego gdyńskiego artysty Jana Rutki. Puzzle pokazano we wtorek 21 listopada o godz. 17 w Muzeum Miasta Gdyni.

- Zachęcamy do międzypokoleniowej zabawy, połączonej z pomaganiem innym. Teraz kupując jubileuszowe puzzle „Port Gdynia – 100 lat”, pomagacie. To nic trudnego. Z każdego sprzedanego egzemplarza 5 zł trafi na rzecz gdyńskiego Domu Hospicyjnego dla Dzieci „Bursztynowa Przystań” – zachęcają do udziału w akcji organizatorzy.

Ponad 100 lat historii Portu Gdynia pokazuje, że za każdym ogromnym projektem stoją ludzie i ich pasje.

- Tak, jak nasz jubileuszowy obraz, każdy duży projekt składa się z licznych małych elementów, działań, decyzji oraz pracy wielu ludzi. Port Gdynia i Miasta Gdynia powstały dzięki wizji, determinacji i pracy wspaniałych ludzi, których sylwetki odnajdą Państwo na specjalnie przygotowanej przez gdyńskiego artystę Jana Rutkę ilustracji – zaznaczają organizatorzy.

Praca, przygotowana na 100-lecie Portu Gdynia i podzielona na puzzle, nie trafiła do tej pory do szerszej publiczności. Jedyna kopia została zlicytowana na rzecz gdyńskiego Hospicjum dla dzieci „Bursztynowa Przystań”, podczas gali Portu Gdynia we wrześniu 2022 r. Teraz będzie można ją nabyć w formie puzzli, a przy okazji wesprzeć gdyńskie hospicjum dla dzieci.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze