estakada Kwiatkowskiego, Gdynia

Rozmawiają o Drodze Czerwonej. W Gdyni kolejne spotkania z mieszkańcami

Trwają spotkania informacyjne dla mieszkańców dotyczące budowy Drogi Czerwonej w Gdyni. Kolejne odbędą się w czwartek, 23 listopada w Dębogórzu, a kolejne dzień później w Gdyni.
Olek
Knitter
23.11.2023 / 11:51

W środę, 22 listopada odbyła się pierwsza z trzech zaplanowanych prezentacji rozwiązań projektowych dotyczących projektu budowy Drogi Czerwonej w Gdyni, która według założeń – w podziale na trzy odcinki – miałaby przebiegać od węzła Gdynia Chylonia do węzła Kwiatkowskiego II, następnie do węzła Ofiar Grudnia ’70 i do węzła Terminal Promowy. Na zlecenie inwestora - Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – za projekt odpowiedzialna jest spółka Mosty Katowice.

Droga Czerwona ma zapewnić lepszy dostęp do Portu Morskiego poprzez drogę krajową, zwiększyć przepustowość układu komunikacyjnego, skrócić czasu podróży, poprawić bezpieczeństwo ruchu czy też zmniejszyć negatywne oddziaływanie transportu na otoczenie czyli na warunki życia mieszkańców oraz na środowisko chociażby przez obniżenie poziomu hałasu, drgań oraz ilości zanieczyszczeń emitowanych przez transport.

Zarząd Morskiego Portu Gdynia

Koncepcja przebiegu Drogi Czerwonej w Gdyni

Odcinek 1: Gdynia Chylonia (z węzłem) – węzeł Kwiatkowskiego II (z węzłem)
Odcinek ten ma być zlokalizowany częściowo w Gdyni, a częściowo na obszarze gminy Kosakowo. Jego początek będzie na projektowanym węźle Gdynia Chylonia, czyli w obrębie Obwodnicy Trójmiasta S6 i ul. Morskiej w Gdyni, a zakończenie na węźle Kwiatkowskiego II (rozbudowa istniejącego węzła Kwiatkowskiego), tj. krzyżujących się ulic E. Kwiatkowskiego i Janka Wiśniewskiego.

Odcinek 2: węzeł Kwiatkowskiego II (bez węzła) – węzeł Ofiar Grudnia ’70 (z węzłem)
Drugi odcinek w całości poprowadzony będzie w Gdyni. Rozpocznie się za zakończonym węzłem Kwiatkowskiego II (na styku z pierwszym odcinkiem) i zakończy na projektowanym węźle Ofiar Grudnia ’70, czyli na krzyżujących się Al. Solidarności i ul. Polskiej w Gdyni.

Odcinek 3: węzeł Ofiar Grudnia ’70 (bez węzła) – węzeł Terminal Promowy (z węzłem)
Odcinek trzeci rozpocznie się się za węzłem Ofiar Grudnia ’70 (na styku z drugim odcinkiem) i przebiegnie do projektowanego węzła Terminal Promowy na Nabrzeżu Polskim.

Terminy spotkań z mieszkańcami

Zainteresowani spotkaniami mieszkańcy mogą udać się na nie jeszcze dziś (czwartek, 23.11) oraz jutro (piątek, 24.11).

  • 23.11.2023 r. (czwartek) godz. 17:00 – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dębogórzu (sala gimnastyczna) Pomorska 30, Dębogórze;
  • 24.11.2023 r. (piątek) godz. 17:00 – Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości, ul. 10 lutego 33 Gdynia

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze