zatrucie czadem w Palczewie

Pomocy medycznej poszkodowanym udzielały dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz strażacy

Zatrucie czadem w Palczewie! Pięć osób poszkodowanych, w tym czworo dzieci

Pięć osób, w tym czworo dzieci w wieku od 11 do 15 lat, w środę, 31 stycznia zatruło się tlenkiem czadu w Palczewie w powiecie nowodworskim. Do szpitala trafili dwójka młodszych dzieci i ich matka. Pozostałe dzieci zostały przekazane pod opiekę rodziny.
Krystyna
Paszkowska
31.01.2024 / 20:28

Palczewo: Pięć osób zatruło się czadem, w tym czworo dzieci

Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Gdańskim informację o podtruciu tlenkiem węgla mieszkańców domu jednorodzinnego w Palczewie otrzymał w środę, 31 stycznia o godz. 18.49. Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że pomocy wymaga pięć osób, w tym czworo dzieci.

– Na miejscu pracują jeden zastęp z Komendy Powiatowej PSP w Nowym Dworze Gdańskim oraz jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Ostaszewa i z Palczewa – informuje mł. kpt. Anna Piechowska, oficer prasowa Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Dworze Gdańskim. – Dodatkowo na miejscu zdarzenia są dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego, które wraz z naszymi strażakami udzielają pomocy medycznej mieszkańcom tego budynku.

PRZECZYTAJ TEŻ: Starogard Gdański: W 100 mieszkaniach zamontują czujniki tlenku węgla

Początkowo rozważane było zabranie do szpitala piątki poszkodowanych. Ostatecznie do lecznicy trafili matka oraz jej dwoje młodszych dzieci w wieku 11 i 12 lat.

Przyczyną zatrucia był najprawdopodobniej nieszczelny przewód kominowy.

PRZECZYTAJ TEŻ: 13-latka śmiertelnie zatruła się czadem. Zarzuty dla byłej prezes spółdzielni mieszkaniowej
zatrucie czadem w Palczewie

Jak często strażacy wyjeżdżają do zatrucia czadem na Pomorzu?

  • Ze strażackich statystyk wynika, że w 2023 roku pomorscy strażacy interweniowali w 61 zdarzeniach związanych z zatruciem tlenkiem węgla. Dwie osoby uległy śmiertelnemu zatruciu czadem, a ranne zostały 23 osoby.
  • W sezonie grzewczym z 2022 na 2023 rok takich interwencji było 118. Śmiertelnie tlenkiem węgla zatruło się 7 osób, a 5 zostało rannych.
  • Tylko w obecnym sezonie grzewczym, który liczony jest od 1 października 2023 roku, interweniowano już w 54 zdarzeniach. Na razie, na szczęście, nie ma ofiar śmiertelnych, ale podtruciu czadem uległo 28 osób.

Jeśli uwzględnić ostatni przypadek z Palczewa, to liczba osób poszkodowanych wzrosła o kolejnych pięć.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze