Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

„Sprawa Iwony Wieczorek” serialem numer jeden na Netflixie

Zaginięcie Iwony Wieczorek od wielu lat wzbudza zainteresowanie wielu osób. Powstają m.in. książki, filmy i seriale. Jednym z nich jest „Sprawa Iwony Wieczorek”. Tę produkcję od czerwca można obejrzeć na platformie Viaplay. Teraz trzyodcinkowy dokument pojawił się na Netflixe i od razu znalazł się wśród najchętniej oglądanych seriali w Polsce.
„Sprawa Iwony Wieczorek”, serial
Kadr z serialu „Sprawa Iwony Wieczorek”

Autor: Viaplay

„Sprawa Iwony Wieczorek” jednym z najchętniej oglądanych seriali na Netflixie

Dokument typu „true crime” został wyprodukowany przez Viaplay i od czerwca można go było obejrzeć na tej platformie. „Sprawa Iwony Wieczorek” Piotra Bernasia, bo o niej mowa, teraz znalazła się na pierwszym miejscu wśród najchętniej oglądanych serialowych nowości na Netflixie.

PRZECZYTAJ TEŻ: Sprawa Iwony Wieczorek. Policja znów szuka mężczyzny z ręcznikiem

Autorzy „Sprawy Iwony Wieczorek” analizują temat zaginięcia dziewczyny, w oparciu o dowody i opinie ekspertów oraz osób powiązanych ze śledztwem. W miniserialu pojawili się byli policjanci, matka zaginionej Iwona Wieczorek, wdowa po Januszu Szostaku, autorze książek na temat Iwony Wieczorek, oraz Krzysztof Rutkowski. Dodatkowo ukazane zostały archiwalne materiały i prywatne zdjęcia z rodzinnego archiwum nastolatki z Gdańska.

Jak informują autorzy serialu, w swojej produkcji chcieli skupić się na dokładnej i rzetelniej analizie, biorąc pod uwagę różne punkty widzenia oraz możliwy przebieg zdarzeń z nocy zaginięcia Iwony Wieczorek. Istotną częścią serialu jest także rozmowa z matką zaginionej gdańszczanki.

PRZECZYTAJ TEŻ: Sprawa Iwony Wieczorek, czyli nieustanne balansowanie między nadzieją a poczuciem ogromnej straty

– Poruszające wyznania zostały zrównoważone analitycznymi wypowiedziami ekspertów, szczegółowym przedstawieniem wydarzeń, dowodów oraz działań podjętych przez policję i detektywów. Nie obędzie się także bez krytycznego podejścia do policyjnych procedur oraz głośnych konferencji prasowych. Przedstawione zostaną ważne wydarzenia, które miały miejsce przed zaginięciem dziewczyny, a kilka hipotez zostanie skutecznie obalonych – czytamy w zapowiedzi „Sprawy Iwony Wieczorek”.

Zaginięcie Iwony Wieczorek. Sprawy nadal nie rozwiązano

W lipcu minęło już 13 lat od chwili zaginięcia Iwony Wieczorek. Przypomnijmy, że ślad za nastolatką urwał się przy wejściu na plażę numer 63 w gdańskim Jelitkowie 17 lipca 2010 roku. To wtedy o godz. 4:12 nad ranem kamera zarejestrowała dziewczynę po raz ostatni.

Mimo że od zaginięcia Iwony Wieczorek minęła ponad dekada, to sprawa ta nadal pozostaje jednym z najgłośniejszych nierozwiązanych polskich śledztw. Budzi wiele emocji, dalej powstają różne teorie na temat możliwego przebiegu zdarzeń.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama