Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

David Stec nowym piłkarzem Lechii. Bartosz Kopacz i Mykoła Musolitin odchodzą

Prawy obrońca z Austrii podpisał kontrakt z gdańską Lechią. 27-letni piłkarz zna się dobrze z trenerem Tomaszem Kaczmarkiem, z którym pracował wcześniej w Pogoni Szczecin. Z Lechii odejdzie Bartosz Kopacz, który będzie grać w Zagłębiu Lubin, czyli klubie, którego trenerem został Piotr Stokowiec, poprzednik Kaczmarka w Lechii.
David Stec już w barwach biało-zielonych (Fot. Lechia.pl)

Trener Tomasz Kaczmarek cieszy się z tego transferu, bo Steca dobrze zna nie tylko z czasów szczecińskiej współpracy, ale także z charakteru i postawy prawego obrońcy. Zdaniem szkoleniowca biało-zielonych Stec to twardo i dynamicznie grający prawy obrońca. Ostatnio grał on w austriackim TSV Hartberg, w którym wystąpił w 15 spotkaniach, notując dwie asysty.

Cieszę się z nowego wyzwania i z tego, że będę częścią drużyny grającej na bardzo wysokim poziomie. Polska to moja druga ojczyzna i bardzo dobrze czuję się tutaj. Jest to powód, dla którego chciałem wrócić do polskiej ekstraklasy. Mam nadzieję spełnić oczekiwania klubu i kibiców. Chcę jak najszybciej poznać drużynę, pokazać na co mnie stać i zdobyć razem jak najwięcej sukcesów. Teraz najważniejszym będzie przygotowanie do drugiej połowy sezonu ciężka praca w Turcji, która, mam nadzieję, przyniesie oczekiwane, dobre wyniki w meczach – powiedział David Stec w rozmowie z przedstawicielem klubowej strony Lechii Gdańsk.

Austriacki obrońca podpisał umowę z Lechią do czerwca 2024 roku.

Jego przyjście do klubu wiąże się z odejściem Bartosza Kopacza i Mykoły Musolitina. Pierwszy ma wrócić do Zagłębia Lubin, którego szkoleniowcem został niedawno Piotr Stokowiec. Umowa z drugim zawodnikiem została rozwiązana za porozumieniem stron.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama