Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Arka Gdynia ma nowego obrońcę. Maciej Rosołek wraca do Legii

Piotr Zmorzyński to 28-letni lewy obrońca, który został nowym zawodnikiem gdyńskiej Arki. Do Legii Warszawa wraca z wypożyczenia napastnik Maciej Rosołek.
Piotr Zmorzyński podpisał umowę z Arką (Fot. www.arka.gdynia.pl)

Do tej pory Zmorzyński grał w Hutniku Kraków, a jego sportową wizytówką jest solidna gra w defensywie i dobra gra w ofensywie. Zmorzyński podpisał umowę z żółto-niebieskimi do końca roku z opcją jej przedłużenia.

- To ogromne wyróżnienie móc zagrać w Arce – mówi w rozmowie z przedstawicielem oficjalnej strony klubu nowy zawodnik.

Zanim Arka podpisała umowę z Piotrem Zmorzyńskim, rozwiązała ją z hiszpańskim zawodnikiem Nestorem Gordillo. Złą informacją dla Arki i jej kibiców jest fakt skrócenia przez warszawską Legię wypożyczenia do Arki Macieja Rosołka. Ten 20-letni napastnik w ubiegłym roku dwa razy zasilał Arkę. W tym czasie rozegrał w żółto-niebieskich barwach 37 meczów, strzelił 12 bramek i zanotował 4 asysty.

Arka po rundzie jesiennej zajmuje w tabeli Fortuny I ligi 7. pozycję. Do drugiego miejsca dającego bezpośredni awans traci 10 punktów. Do szóstego, ostatniego dającego prawo gry w barażach o awans do PKO Ekstraklasy jeden punkt. 26 lutego 2022 roku gdyńska Arka wznowi rozgrywki meczem z Widzewem w Łodzi.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama