Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Jak będzie przebiegać Droga Czerwona? Spotkania dla mieszkańców Gdyni i Kosakowa

Od roku trwają prace przygotowawcze dla 9-kilometrowej Drogi Czerwonej, mającej zapewnić niezbędny dojazd do gdyńskiego portu. Teraz nadszedł czas na spotkania w mieszkańcami Gdyni i gminy Kosakowo, by porozmawiać o szczegółowych wariantach przebiegu osi drogi.
Jak będzie przebiegać Droga Czerwona? Spotkania dla mieszkańców Gdyni i Kosakowa
Inwestycja, jak zapewniają urzędnicy, ma m.in. odciążyć mocno przeładowaną Estakadę Kwiatkowskiego 

Autor: zdiz.gdynia.pl | M. Mielewski

Droga Czerwona, o którą od lat walczyły i miasto, i Port Gdynia, ma zapewnić bezpośrednie połączenie gdyńskiego portu z siecią dróg krajowych, w tym z trasą ekspresową S6. Dwujezdniowy odcinek o długości dziewięciu kilometrów, mający odciążyć estakadę Kwiatkowskiego, poprowadzi od portu do węzła Gdynia Chylonia w miejscu skrzyżowania ul. Morskiej z obwodnicą Trójmiasta. Przewiduje się budowę pięciu węzłów drogowych, które połączą Drogę Czerwoną z pozostałą siecią dróg. Powstaną kładki i tunele dla pieszych i rowerzystów.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Poznaliśmy warianty nowej trasy Gdynia-Władysławowo

Jak informuje portal gdynia.pl, w przyszłym tygodniu zostaną zorganizowane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad trzy spotkania z mieszkańcami Gdyni i gminy Kosakowo, dotyczące szczegółowych wariantów budowy Drogi Czerwonej w Gdyni. Podczas spotkań informacyjnych projektanci przedstawią warianty przebiegu osi drogi i omówią uwarunkowania związane z tymi propozycjami. Wysłuchają również opinii społeczności lokalnych, co do prezentowanych rozwiązań. Opinie będzie można wyrazić w trakcie spotkania jak i na specjalnie przygotowanym formularzu, który będzie dostępny na spotkaniu oraz na stronie internetowej inwestycji – www.drogaczerwona.pl. Obecni będą również przedstawiciele inwestora - GDDKiA Oddział w Gdańsku. Będzie także część przeznaczona na dyskusję z uczestnikami spotkania.

Spotkania (każde zaplanowane na godz. 17) odbędą się:

  • w środę, 22.11.2023 r. w Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości, ul. 10 Lutego 33 w Gdyni,
  • w czwartek , 23.11.2023 r. w Sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, ul. Pomorska 30 w Dębogórzu,
  • oraz w piątek, 24.11.2023 r. w Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości, ul. 10 Lutego 33 w Gdyni.

Udział w spotkaniach może wziąć każdy zainteresowany.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama