Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza

Raj dla fanów planszówek, czyli festiwal ALEgramy na AmberExpo w Gdańsku

Fani gier offline czyli współczesnych planszówek w trakcie całego weekendu mogą znaleźć dla siebie dosłownie wszystko na Festiwalu ALEgramy w Gdańsku. W halach B i C kompleksu AMBEREXPO czeka m.in. wypożyczalnia z dwoma tysiącami gier do ogrania! Festiwal potrwa w niedzielę do godziny 17.
Raj dla fanów planszówek, czyli festiwal ALEgramy na AmberExpo w Gdańsku

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Festiwal ALEgramy na AmberExpo

To już druga edycja Festiwalu ALEgramy, największej imprezy na Pomorzu dla miłośników gier offline - czyli współczesnych gier planszowych. W Centrum Wystawienniczo – Kongresowe Międzynarodowych Targów Gdańskich SA, czyli popularnym AMBEREXPO fani takiej rozrywki znajdą gry planszowe, karciane, bitewne i fabularne, także komiksy, zabawki oraz modele. Swoje stoiska przygotowali największy na polskim rynku wydawcy, producenci oraz dystrybutorzy. 

Ogromne zainteresowanie pierwszą edycja festiwalu spowodowało, że organizatorzy wydarzenia przygotowali znacznie większą powierzchnię, zwłaszcza dla graczy. W Games Room znajduje się ponad 2000 gier do ogrania. W specjalnie wydzielonym miejscu - Strefie Prototypów można będzie sprawdzić, przetestować i ocenić najnowsze projekty. W Strefie Gier Bitewnych zgodnie z jej nazwą znajdują się takie, w których możemy się wcielić w rolę dowódcy wielkiej armii.  

W dwóch strefach odbywają warsztaty malowania figurek pod okiem profesjonalnych malarzy - zapisy na miejscu. Podczas sesji RPG prezentowanych jest ponad 30 różnych systemów fabularnych

Ponadto obejrzeć można wystawę figurek bitewnych, gdzie znajduje się około 3000 figurek z najróżniejszych światów i systemów, które wymyślili autorzy gier. W strefie dla dzieci czekają zabawki, gry i zajęcia dla poszczególnych grup wiekowych, w strefie konstruktora można wykorzystywać swoje umiejętności twórcze i przestrzenne. 

Na festiwalu znajduje się nawet kino - w Kinie Treflika wyświetlane są filmy z sympatycznymi bohaterami serialu animowanego. 

Festiwal ALEgramy w niedzielę od godziny 10 do 17 w halach B i C kompleksu AMBEREXPO przy ul. Żaglowej w Gdańsku. Organizatorzy wskazują, by zmotoryzowani pozostawiali swoje pojazdy na parkingach: P1, P3, P6 i P7.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama