Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Makurat Serwis Audi w Gdańsku

W Chojnicach zapalili znicze ku pamięci zmarłych na COVID-19

Na Starym Rynku w Chojnicach w piątkowe popołudnie zapalono znicze. W ten symboliczny sposób uczczono pamięć 211 osób, które zmarły do tej pory z powodu COVID-19 w powiecie chojnickim. W całym województwie pomorskim życie z powodu pandemii straciło już ok. 5600 osób.
Chęć symbolicznego uczczenia ich pamięci przyświecała organizatorom piątkowego spotkania na Starym Rynku (fot. Olek Knitter | Zawsze Pomorze)

Z powodu COVID-19 w Polsce zmarło już ponad 100 tysięcy osób. W powiecie chojnickim z tego powodu zmarło 211 osób. Chęć symbolicznego uczczenia ich pamięci przyświecała organizatorom piątkowego spotkania na Starym Rynku. Tłumów chojniczan nie było, ale to nie zraziło pomysłodawców akcji.

- Uważam, że sporo z tych osób zmarło tak naprawdę niepotrzebnie i częściowo z winy rządzących, którzy nie działają w tej kwestii tak, jak należy. Powinny być dawno wprowadzone surowsze ograniczenia, a już wprowadzone restrykcje, jak np. noszenie maseczek, powinny być przestrzegane. Moim prywatnym zdaniem powinny być również obowiązkowe szczepienia, a już bez dwóch zdań w społecznościach, które pracują w dużych skupiskach ludzi – mówi jedna z inicjatorek dzisiejszej akcji Bożena Stępień.

Na Starym Rynku zapalono znicze, a z głośników puszczano żałobną muzykę.
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaPomorskie dla Ciebie - czytaj pomorskie EU
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka