Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Tczew. W książkomacie wybrane pozycje dostępne przez całą dobę

W dobie ciągłego braku czasu Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie zaprasza do korzystania z Książkomatu – urządzenia pozwalającego na samodzielne odbieranie zamówionych książek o dowolnej porze dnia i nocy!
Fot. MBP Tczew

Książkomat znajduje się przy wejściu do biblioteki przy ul. Kościuszki i pozwala na wypożyczanie książek czytelnikom zapisanym do filii na Starym Mieście (dla dzieci i dorosłych), Czytelni popularnonaukowej lub Sekcji Historii Miasta, posiadającym kartę biblioteczną - Metropolitalną Kartę do Kultury.

Przypomnijmy, pierwszy w grodzie Sambora książkomat tczewska książnica uruchomiła w lipcu 2021 r. Jednorazowo czytelnik może zamówić 5 materiałów bibliotecznych (książki drukowane, audiobooki).

Aby móc skorzystać z nowej formy dostawy książek, należy skontaktować się z jedną z poniższych filii bibliotecznych i zamówić wybrane tytuły.

Kontakt do biblioteki:

Po skompletowaniu zamówienia, bibliotekarz wyśle wiadomość SMS lub e-mail z numerem skrytki oraz kodem dostępu. Książki można odebrać o dowolnej porze w terminie 48 godzin od otrzymania powiadomienia.

Przypomnijmy również, że czytelnicy Filii nr 7 przy ul. ks. Wł. Młyńskiego 4 na Os. Witosa oraz biblioteki przy ul. Kościuszki 2 mogą również korzystać z wrzutni książek. Tego rodzaju urządzenie jest cennym udogodnieniem dla czytelników - całodobowo można zwracać książki i inne materiały wypożyczone z biblioteki.

Urządzenia te zostały umieszczone przed bramką prowadzącą do biblioteki i świetlicy osiedlowej na os. Witosa oraz przed budynkiem książnicy przy ul. Kościuszki 2 tak, aby można było skorzystać z niego w każdej chwili, także w święta i dni wolne od pracy. Książki zwrócone we wrzutni odbierane są najpóźniej kolejnego dnia roboczego i wtedy jest to odnotowane na bibliotecznym koncie czytelnika. Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama