Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

„800 plus” bez przerwy? Złóż wniosek do końca kwietnia

W czerwcu rozpocznie się nowy okres rozliczeniowy w przyznawaniu świadczenia „800 plus”. Potrwa on do końca maja 2025 r. Aby otrzymać wsparcie bez przerwy, rodzice i opiekunowie dzieci powinni złożyć wniosek najpóźniej w kwietniu. Jeśli tego nie zrobią, muszą liczyć się z przerwą w wypłacie pieniędzy.
800 plus, 500 plus
Rodzice i opiekunowie z Pomorza złożyli już ponad 199 tys. wniosków o „800 plus” na nowy okres świadczeniowy. Od początku roku w woj. pomorskim ZUS wypłacił świadczenia wychowawcze w kwocie, która przekroczyła 1,1 mld zł

Autor: Pixabay | Zdjęcie ilustracyjne

800+bez przerwy? Wnioski do końca kwietnia 2024

Jeśli do końca kwietnia rodzice lub opiekunowie dzieci złożą wniosek o wsparcie z programu „Rodzina 800 plus” na kolejny okres rozliczeniowy, czyli 2024/2025, będą mieli gwarancję wypłaty świadczenia bez przerwJeśli wniosek wpłynie w maju, uprawniony świadczenie otrzyma do 31 lipca wraz z wyrównaniem od czerwca, a jeśli w czerwcu, to ZUS wypłaci pieniądze do 31 sierpnia - także z wyrównaniem od czerwca. Świadczenia na podstawie wniosków, które wpłyną od lipca będą już wypłacane tylko z wyrównaniem od miesiąca, w którym wypłynęły.

Świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko do ukończenia 18 lat, niezależnie od dochodów w rodzinie czy sytuacji zawodowej rodziców i opiekunów.  

CZYTAJ TAKŻE: „Babciowe” w trzech wariantach dla rodziców. Co, jeśli pobierają 800+?

- Wnioski na nowy okres świadczeniowy można złożyć do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przy użyciu bezpłatnej aplikacji mZUS, dostępnej na urządzenia mobilne (telefony komórkowe, tablety), Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej i portalu Emp@tia – wyjaśnia Krzysztof Cieszyński, rzecznik pomorskiego oddziału ZUS. - Środki z programu są przekazywane wyłącznie na wskazany numer rachunku bankowego. Korespondencja, która dotyczy wniosków odbywa się elektroniczne przez portal PUE ZUS, nawet wówczas, gdy wniosek został przesłany inną drogą. W przypadku, gdy na PUE ZUS pojawi się ważna informacja dotycząca „800 plus”, rodzice otrzymają powiadomienie mailem, SMS lub w aplikacji.

Rodzice i opiekunowie z Pomorza złożyli już ponad 199 tys. wniosków o „800 plus” na nowy okres świadczeniowy. Od początku roku w woj. pomorskim ZUS wypłacił świadczenia wychowawcze w kwocie, która przekroczyła 1,1 mld zł.   


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama