Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

„Czerwień” wkrótce w Netfliksie! Jest zwiastun filmu [VIDEO]

Film kręcono w Trójmieście, głównie w Sopocie. „Czerwień” zaczyna się na trójmiejskiej plaży, która staje się miejscem dramatycznego odkrycia. Morze wyrzuca na brzeg ciało młodej dziewczyny. Nietypowe okaleczenia ofiary wskazują na morderstwo. Netflix zaprezentował właśnie zwiastun filmu. Premiera 29 maja.
Kliknij aby odtworzyć

Kiedy premiera „Czerwieni”? Netflix pokazał zwiastun!

Już wkrótce na Netflixie pojawi się film, na który zwłaszcza fani z Pomorza czekają. „Kolory zła: Czerwień", oparty jest bowiem na powieści niezwykle popularnej, trójmiejskiej autorki kryminałów Małgorzaty Oliwii Sobczak. Właśnie ukazał się zwiastun filmowy, zapowiadający „Czerwień”. A to znaczy, że już za kilka tygodni będzie można sam film obejrzeć w całości.

CZYTAJ TEŻ: „Żółć”. Będzie kolejna powieść Małgorzaty Oliwii Sobczak

Reżyserem filmu jest Adrian Panek, który wspólnie z Łukaszem M. Maciejewskim napisał również scenariusz. Za produkcję odpowiada Aurum Film. W rolach głównych zobaczymy Maję Ostaszewską, wcielającą się w postać sędzi, Heleny Boguckiej, szukającej sprawiedliwości po stracie córki, oraz Jakuba Gierszała jako nieustępliwego prokuratora Leopolda Bilskiego.

W roli głównej m.in. Jakub Gierszał, który wiceli się w postać prokuratora Leopolda Bilskiego (fot. Netflix)

Pierwsza powieść kryminalna z cyklu „Kolory zła. Czerwień”, pochodzącej z Trójmiasta autorki Małgorzaty Oliwii Sobczak, narobiła przed kilkoma laty medialnego hałasu. Debiut kryminalny był strzałem w dziesiątkę. „Czerwień”, oceniono jako jeden z najlepszych debiutów kryminalnych ostatnich lat. Kolejne pozycje z tego cyklu tylko potwierdzały tylko talent autorki.

„Czerwień” to rasowy kryminał, który od początku chwyta za gardło. Nie brakuje tu zwrotów akcji i oczywiście zaskakującego zakończenia.

 

Zdjęcia do „Czerwieni” powstawały w Trójmieście

Film kręcono w Trójmieście, głównie w Sopocie. „Czerwień” zaczyna się na trójmiejskiej plaży, która staje się miejscem dramatycznego odkrycia. Morze wyrzuca na brzeg ciało młodej dziewczyny. Nietypowe okaleczenia ofiary wskazują na morderstwo. Na czele dochodzenia staje ambitny i nieustępliwy prokurator Leopold Bilski. W śledztwo angażuje się też matka ofiary, sędzia Helena Bogucka. Wszystkie tropy prowadzą do jednego z nadmorskich klubów, który okazuje się być związany ze sprawą morderstwa kobiety sprzed 15 lat. Z gromadzonych w trakcie śledztwa informacji i zatajonych przez lata dowodów powoli wyłania się mroczne oblicze przestępczego Trójmiasta. Odkrycia Bilskiego i Boguckiej zaczynają być bardzo nie na rękę lokalnej policji.

Poza Mają Ostaszewską i Jakubem Gierszałem zobaczymy też Zofię Jastrzębską w roli Moniki Boguckiej. W pozostałych rolach: Andrzej Zieliński, Andrzej Konopka, Wojciech Zieliński.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama