Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Uciekał przed policją, wiózł narkotyki warte pół miliona złotych

To nie był dobry dzień dla 32-letniego gdańszczanina, który najpierw nie zatrzymał się do kontroli, salwował się ucieczką, a na dodatek w samochodzie wiózł narkotyki o wartości prawie pół miliona złotych, które na domiar gubił podczas ucieczki. Grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności.
Uciekał przed policją, wiózł narkotyki warte pół miliona złotych
W samochodzie mężczyzna przewoził około 5 litrów płynnej amfetaminy i ponad kilogram kokainy

Autor: KMP Słupsk

A wszystko to wydarzyło się w weekend. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, którzy prowadzili ręczny pomiar prędkości na terenie Gminy Główczyce podjęli próbę zatrzymania do kontroli kierowcy, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 35 km/h. 

W trakcie ucieczki gubił worki z narkotykami

- Jeden z policjantów wyszedł na jezdnię, aby wskazać kierowcy miejsce do zatrzymania, jednak ten zamiast się zatrzymać nagle przyspieszył i rozpoczął ucieczkę – relacjonuje rzecznik. - Po kilkuset metrach kierowca wjechał na teren jednej z posesji, porzucił samochód, wybiegł na pole i kontynuował ucieczkę. Policjanci pobiegli za nim, a podczas pościgu zauważyli, że spod bluzy mężczyźnie wypadają worki z narkotykami. 


Całą sytuację zauważył będący w czasie wolnym od służby kolejny funkcjonariusz słupskiej drogówki, który zabrał do swojego samochodu jednego z interweniujących policjantów i wspólnie dogonili uciekającego mężczyznę. W samochodzie należącym do 32-latka funkcjonariusze znaleźli owinięty folią zbiornik z płynną substancją, a na trasie pieszej ucieczki mężczyzny worki z zawartością białego proszku, które gdańszczanin gubił podczas ucieczki przed funkcjonariuszami. 

(fot. KMP Słupsk)

- Na miejsce zostali skierowani policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej, którzy wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz sporządzili dokumentację fotograficzną – dodaje Jakub Bagiński. - Zabezpieczyli także samochód, którym poruszał się 32-latek. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na komendę, gdzie policjanci prowadzili z nim dalsze czynności procesowe. Dokładne sprawdzenie i zważenie zabezpieczonych substancji wykazało, że jest to około 5 litrów płynnej amfetaminy, a także ponad kilogram kokainy o łącznej czarnorynkowej wartości bliskiej pół miliona złotych.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: 14 kilogramów narkotyków ukrył na strychu domu

32-latek usłyszał zarzut posiadania znacznych ilość narkotyków, za co grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama