Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Apartamenty inwestycyjne to idealny wybór dla lokujących kapitał w nieruchomościach

Gdańsk jest w centrum zainteresowania inwestujących na rynku nieruchomości. Dlaczego warto lokować tutaj swój kapitał? Bo to miasto ma wyjątkowy charakter!
Domesta, deweloper, Gdańsk
Pojektanci Remedium skupili się na wykorzystaniu atutów miejsca - charakteru cichej, historycznej dzielnicy mieszkalnej i jej centralnego położenia na mapie miasta, otaczającek go zieleni (fot. Domesta | materiał prasowy)

Autor: Domesta | materiał prasowy

Analitycy podkreślają: to silny ośrodek akademicki, kulturalny i gospodarczy, z dynamicznie rozwijającym się rynkiem pracy. Jednocześnie to miasto przyciągające turystów i to zarówno tych, którzy wybierają się na typowe weekendove wypady w stylu break city, kojarzone  z aktywnym zwiedzaniem,  jak i zainteresowanych wakacyjną turystyką pobytową.

Dlatego na rynku najmu coraz większym powodzeniem cieszą się apartamenty, które - spełniając wysokie oczekiwania i pragnienia - oferują liczne udogodnienia zacierające granicę między domem a ekskluzywnym hotelem. Wśród nich na pierwszym miejscu jest lokalizacja. To ona właśnie wyróżnia na tle innych ofert apartamenty inwestycyjne Remedium, które buduje gdańska firma DOMESTA. Plombowa inwestycja usytuowana jest  przy ul. Smoluchowskiego w prestiżowej dzielnicy Gdańska - Aniołki. Mimo że to serce miasta - budynek otacza zieleń: po drugiej stronie rozciąga się 3-kektarowy Zielony Park, nieopodal są kolejne - Park Steffensonów i Akademicki. To w ogóle akademicka okolica: w bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się Gdański Uniwersytet Medyczny, kilkaset metrów dalej - Politechnika Gdańska.

(fot. Domesta | materiał prasowy)

Dlaczego zamiast mieszkania warto wybrać właśnie apartament inwestycyjny? Takie nieruchomości dają nie tylko możliwość zapewnienia sobie pasywnego dochodu z wynajmu, ale także stanowią inwestycję kapitałową z potencjałem znacznego wzrostu wartości, oferując stabilność i ochronę przed inflacją. Są jedną z najbezpieczniejszych i najbardziej przewidywalnych form lokowania kapitału.

Warto pamiętać i o aspekcie fiskalnym takiego wyboru: apartamenty inwestycyjne są lokalami użytkowymi, a nabywcy, przy spełnieniu dodatkowych warunków, mają możliwość odliczenia 23 proc. podatku VAT. Unikają również konfliktów, jakie wiążą się w przeznaczaniem pod wynajem lokali mieszkalnych, z czym coraz bardziej otwarcie walczą miasta na całym świecie.

Przy konstruowaniu modelu biznesowego Apartamentów Remedium deweloper przyjął odmienną strategię niż ta, którą stosuje się w modelu condo. Kupujący nie jest uzależniony od operatora nieruchomości.  i ma pełną dowolność w zarządzaniu swoim lokalem. Nie jest ograniczony limitem dni na pobyt w nim w wyznaczonym arbitralnie terminie, jak w przypadku współpracy z operatorem, który często wyłącza możliwość korzystania z niego w najbardziej atrakcyjnym okresie, eliminując tzw. wysoki sezon.

W przypadku Remedium właściciele apartamentów mogą skorzystać z oferty zarządcy budynku, który działa na miejscu, jednak nie jest to obligatoryjne, mogą wynająć inny podmiot zarządzający lokalem lub wybrać samodzielność. Wówczas nie dzielą się zyskiem, a stopa zwrotu jest uzależniona ich aktywności.

(fot. Domesta | materiał prasowy)

- Inwestujący w ten projekt właściciel, dzięki elastycznemu modelowi zarządzania, będzie mógł samodzielnie decydować o ilości dni, kiedy apartament będzie wynajmowany, a kiedy będzie chciał skorzystać z pobytu właścicielskiego - tłumaczy Marta Apanowicz, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu gdańskiego dewelopera Domesta.

By dopasować lokale do różnych potrzeb i oczekiwań architekci zaprojektowali 65 apartamentów o zróżnicowanej powierzchni apartamenty o różnych metrażach – od 36,68 m kw. do 63,14 m kw. i układach funkcjonalnych. Dodatkowym atutem jest wykończonie ich pod klucz,  co oznacza nie tylko oszczędność czasu i nerwów związanych z procesem urządzania, ale także gwarancję profesjonalnie 

- Mając jednak świadomość odmiennych gustów i chęci zindywidualizowania apartamentów, postanowiliśmy stworzyć jasną, przytulną aranżację przestrzeni jako bazę, której charakter można łatwo zmienić, dodając personalne akcesoria. Inwestorzy mogą wybrać najdogodniejszą dla siebie nieruchomość, z pełnym wyposażeniem aneksu kuchennego, w tym sprzętem AGD. Do wyboru są również łazienki z prysznicem lub wanną - tłumaczy Paulina Hirsz, specjalistka ds. aranżacji i marketingu dewelopera Domesta.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama