Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Pierwszy slam poetycki po kaszubsku na Pomorzu odbędzie się w Wejherowie!

Etnofilologia kaszubska Uniwersytetu Gdańskiego razem z Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej przygotowują poetycki slam. Odbędzie się on już 31 maja w wejherowskim muzeum. To konkurs zorganizowany dla młodych twórców między 16. a 26. rokiem życia, którzy będą mieli możliwość zmierzenia się na swoje autorskie wiersze.
Kliknij aby odtworzyć

Slam. Czym jest?

- Slam to rywalizacja poetów i performerów, którzy tworzą swoje wiersze i wystawiają je, pokazując samego siebie podczas takiego wystąpienia. Każdy slam posiada inne zasady, które są zależne od twórców – mówi współorganizatorka wydarzenia, Monika Kapiszka. - To oni decydują, co w danym slamie będzie się działo, na jakich zasadach będzie on działał. No i właśnie slamy rzeczywiście zmieniają swoją formę w zależności od osób, które je organizują. Podczas naszej imprezy, która będzie luźniejszą formą, wybierzemy zdobywcę poprzez głosy publiki. Tutaj publiczność zadecyduje o tym, kto wygra i kto przejdzie do kolejnej rundy. Będą grupy ludzi, w których będzie się występować, i z tej grupy przechodzić będą kolejne osoby do następnej rundy.

CZYTAJ TAKŻE: Kaszubski Dom Rękodzieła Ludowego w Swornegaciach żyje cały rok

Podczas konkursu przeciwnicy będą przydzielani sobie za pomocą losowania. Uczestnicy po kolei przeczytają albo powiedzą z pamięci swoje wiersze. Publika za pomocą kolorowych kartek wybierze zwycięzcę. Na slam należy się zapisać, a zgłaszać się można do 26 maja.

Slam kaszubski w muzeum w Wejherowie

- Oczywiście 31 maja o godz. 17  poetów i publiczność zapraszamy do muzeum w Wejherowie i tam na wszystkich będzie czekał poczęstunek. Będą przerwy pomiędzy rundami, będzie to chwila na odpoczynek i mam nadzieję, że ta luźna forma sprawi, że nikt nie będzie się niepotrzebnie stresował swoim wystąpieniem – dodaje współorganizatorka.

Wszystkie potrzebne informacje można także znaleźć w wydarzeniu utworzonym na Facebooku, gdzie będą pojawiać się najświeższe informacje dotyczące spotkania.


„Ten artykuł został wsparty przez program grantowy „Media lokalne na rzecz demokracji” Journalismfund Europe”

JFE

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama