Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Łóżka od Fundacji Ronalda McDonalda trafiły do szpitala w Tczewie

Fundacja Ronalda McDonalda przekazała Szpitalom Tczewskim siedem łóżek. Będą one służyć rodzicom, którzy czuwają przy swoim dziecku przez cały czas jego hospitalizacji na oddziale pediatrycznym. Darowiznę sfinansował Michał Byczy, franczyzobiorca McDonald's Polska.
Łóżka od Fundacji Ronalda McDonalda trafiły do szpitala w Tczewie

Autor: Szpitale Tczewskie

Darowane łóżka trafiło do tczewskie lecznic dzięki akcji „Siedem łóżek dla Szpitali Tczewskich” którą realizuje Fundacja. Zakup sprzętu sfinansował Michał Byczy franczyzobiorca McDonald’s Polska, wspierający Fundację Ronalda McDonalda.

– Przekazywane łóżka są wygodne, praktyczne, a przede wszystkim postawione blisko łóżka chorego dziecka – zaznacza Katarzyna Rodziewicz, Prezes Zarządu i Dyrektor Wykonawcza Fundacji Ronalda McDonalda. – Fundacja Ronalda McDonalda zmienia w ten sposób rzeczywistość publicznych szpitali dziecięcych 

I faktycznie darowane łóżka, jak zapewniają tczewscy medycy, dzięki funkcji składania zajmują niewiele miejsca. W ciągu dnia służą jako fotel idealny do przytulania, wspólnego oglądania bajek i czytania książeczek. Wieczorem wystarczy jeden ruch, by zamienić je w wygodne miejsce do spania. 

Pojemnik na pościel i łatwy do czyszczenia materiał sprzyjają funkcjonowaniu w ciasnych nieraz salach szpitalnych, które muszą służyć za salon, sypialnię i jadalnię w jednym – cieszy się biały personel Szpitali Tczewskich S.A. – Dzięki temu rodzic może być blisko pochłoniętego leczeniem dziecka i zadbać o swoją własną regenerację w godnych warunkach.

O walorach bycia z dzieckiem rodzica bądź opiekuna w trakcie hospitalizacji przekonany jest darczyńca.

– Możliwość bycia razem z dzieckiem w szpitalu to dzisiaj przywilej – podkreśla Michał Byczy franczyzobiorca McDonald’s Polska. – Wspierając Fundację Ronalda McDonalda, staramy się, żeby to była norma. Finansując nowe łóżka dla rodziców przebywających z dziećmi na oddziałach, chcemy zapewnić im komfort, dać szansę na odpoczynek i szybszy powrót do zdrowia.

Taka postawa Fundacji niezwykle cieszy kierownictwo i personel szpitala.

– Cieszymy się, że o najmłodszych pacjentach naszego szpitala i ich rodzicach pamięta Fundacja Ronalda McDonalda – mówi Aleksandra Kłosowska Pielęgniarka Oddziałowa. – Rodzice, opiekunowie naszych najmłodszych podopiecznych mogą cieszyć się nowoczesnymi, wielofunkcyjnymi łóżkami podczas całego okresu hospitalizacji swoich pociech. Bliskość rodzica przy łóżku dziecka jest nieoceniona. To jeden ze składników leczenia – dodaje.

Oddział pediatryczny posiada 25 łóżek (w tym 3 stanowiska noworodkowe oraz salę intensywnego nadzoru). Dzieci przebywają w salach 1-2 osobowych, połowa sal posiada oddzielny węzeł sanitarny. Oddział wyposażony jest w sprzęt specjalistyczny: nowoczesne pompy infuzyjne, aparaturę monitorującą (kardiomonitory i pulsoksymetry), aparat USG i RTG przyłóżkowe, aparaty do wysokoprzepływowej tlenoterapii. Jak informuje dyrekcja Szpitali Tczewskich, istnieje możliwość całodobowego pobytu rodzica przy dziecku (z dostępem do kuchni i łazienki oraz korzystanie z foteli lub leżanek). Teraz baza sprzętowa dla rodziców powiększyła się o siedem łóżek darowanych przez Fundację Ronalda McDonalda.
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama