Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Strażacy z Gdańska uratowali tonącego kota. Pomoc nadeszła w ostatniej chwili

Po raz kolejny strażacy z Gdańska udowodnili, że dla nich wielkie znaczenie ma każde życie. W niedzielę rano uratowali topiącego się w kanale Raduni kota. Jak przyznają, udało się to w ostatnim momencie, gdyż zwierzę z powodu braku sił już opuściło głowę pod wodę.
strażak z kotem
Strażacy z Gdańska uratowali topiącego się kota. Potrzebna była resuscytacja

Autor: KM PSP w Gdańsku

Koty nie przepadają za wodą, ale nie jest prawdą, że nie potrafią pływać. Kot, który topił się dziś wczesnym rankiem w kanale Raduni nie mógł wyjść z wody ze względu na wybetonowane koryto. Strażacy pospieszyli z pomocą, gdyż jak podkreślają, zwierzę nie mogło samo wydostać się z rzeki, a według zgłaszającego traciło siły do utrzymania się na powierzchni. Wszystko działo się tuż po godz. 5.00.

CZYTAJ TEŻ: Z lodowej kry uratował psa. Teraz zwierzę w Gdyni będzie miało swoją rzeźbę

Strażacy z Gdańska uratowali tonącego kota

- Na miejsce udał się zastęp strażaków z JRG 3, który zauważył kota płynącego ostatkiem sił. W momencie zauważenia, zwierzę wzięło ostatni oddech i całkowicie opuściło główkę pod wodę. Na szczęście strażakom udało się go szybko podjąć. Wyjątkowo pasuje tu sformułowanie, że odbyło się to „w ostatniej chwili" – relacjonują strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku.

Ale to nie koniec pomocy ze strony strażaków. Okazało się, że zwierzę już nie oddychało. Strażacy podjęli więc resuscytację, która zakończyła się sukcesem! Po chwili prowadzenia uciśnięć klatki piersiowej kot zaczął cicho miałczeć i poruszać łapkami. Wychłodzone zwierzę zostało ogrzane. 

- Kot został przekazany pracownikowi Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Promyk” w Gdańsku, który przybył na miejsce działań. Przy okazji zachęcamy do odwiedzenia strony schroniska, na którego pomoc przy interwencjach z rannymi zwierzętami od wielu lat możemy liczyć – dodają strażacy.

Panowie, gratulacje!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Monika 25.06.2024 12:15
Pięknie Dziękuję za uratowanie Życia

Monika 24.06.2024 19:35
Gratulacje za pomoc bezbronnemu stworzeniu. Więcej takich pozytywnych wiadomości, ale mała uwaga powinno być "miauczeć", nie "miałczeć"

Beata 24.06.2024 17:57
Jesteście wspaniali!!!

Theodred 24.06.2024 16:52
Brawo! Even the smallest creature can change the course of the world

Joanna 23.06.2024 20:11
Czytam juz chyba po raz nie wiadomo ktory i sie wzruszam. Brawo i serdecznosci dla strazakow! Kazde zycie jest bezcenne a serce okazane niewinnemu stworzeniu zasluguje na wielkie podziękowania. Joanna z Gdańska

Reklama
Reklama
Reklama