Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Związki zawodowe protestowały pod Lotosem! Chodzi o podwyżki

Pod siedzibą Lotosu, pracownicy związków zawodowych zorganizowali protest. Nie zgadzają się na zaproponowaną, zbyt małą ich zdaniem, podwyżką. - Miska ryżu to za mało”, „Arabom sprzedali, a dla fachowców ryż i ocet” - głoszą niektóre z transparentów niezadowolonych pracowników.
Związki zawodowe protestowały pod Lotosem! Chodzi o podwyżki
W poniedziałek pod siedzibą Lotosu doszło to protestu (fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

Z przejęcia przez PKN Orlen Grupy Lotos nie wszyscy pracownicy wydają się być zadowoleni. W poniedziałek część z nich, należąca do związków zawodowych, postanowiła głośno wyrazić swoje niezadowolenie. Jak się dowiedzieliśmy, chodzi m.in. o brak komunikacji ze związkami zawodowymi na temat zachodzących zmian, a także zbyt mała – ich zdaniem – podwyżka wynagrodzeń, która ma być niższa od obecnej inflacji.

Na protest zareagowała już Grupa Lotos, która wydała oświadczenie w sprawie negocjacji płacowych. Jak informuje rzecznik prasowy Lotosu Adam Kasprzyk, trwają rozmowy na temat ustalenia wskaźnika wzrostu przeciętnego wynagrodzenia (tzw. negocjacje płacowe) dla spółki Grupa Lotos.

- Negocjacje prowadzone są według norm i zasad, jakimi spółka kieruje się od lat. Jest to poszanowanie pracowników oraz organizacji. Negocjacje uwzględniają parametry ekonomiczne istotne z perspektywy działalności spółki, a także z perspektywy zatrudnionych w niej pracowników. Do tej pory odbyły się cztery spotkania ze stroną społeczną – informuje Adam Kasprzyk.

Rozmowy mają zakończyć się do końca lutego. 

 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama