Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Osiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa

Gdyński Teatr Muzyczny dla Ukrainy

Na Dużej Scenie Teatru Muzycznego w Gdyni 13 kwietnia odbył się charytatywny koncert solidarności z narodem ukraińskim. Tego wieczora ze zbiórki w teatrze uzyskano 25 800 zł oraz 100 euro.
Gdyński Teatr Muzyczny dla Ukrainy
(fot. Przemysław Burda | Teatr Muzyczny w Gdyni) 

Wystąpili artyści Teatru Muzycznego, artyści z Ukrainy, studenci Studium Wokalno-Aktorskiego przy Teatrze Muzycznym w Gdyni oraz artyści z Akrobatycznego Teatru Tańca MiraArt. Przygotowania do koncertu odbywały się między próbami i spektaklami z bieżącego repertuaru, a trzy ostatnie dni wykonawcy poświęcili wyłącznie na to wydarzenie.

Widowisko reżyserował Bernard Szyc.

Cały zespół, także obsługa spektaklu zrzekli się wynagrodzeń za udział w koncercie.

Dzięki pomocy Gdyńskiej Szkoły Filmowej oraz PULTYN Studio wydarzenie było transmitowane online na kanale YouTube Teatru Muzycznego. Jednocześnie otwarta została internetowa zbiórka na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej - SOS Ukrainie. Jeszcze 16 dni można dokonywać wpłat. Link dostępny pod materiałem filmowym z tego wydarzenia.

W przerwie koncertu wolontariusze zbierali pieniądze do skarbonek Polskiej Akcji Humanitarnej. Można było też kupić prace plastyczne uczniów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. M. Abakanowicz w Gdyni. Dochód z zakupu będzie także przeznaczony na pomoc Ukrainie.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaOsiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa