Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Makurat Serwis Audi w Gdańsku

Wykłady kuratorskie na wystawie poświęconej Maciejowi Kilarskiemu w Malborku

Wystawa „Ruiny i odbudowa w obiektywie Macieja Kilarskiego” eksponowana jest w Muzeum Zamkowym w Malborku. Już w najbliższy piątek, 10 czerwca odbędzie się pierwszy z wykładów kuratorskich towarzyszących tej wystawie. Początek o godzinie 17:00.
Maciej Kilarski położył wielkie zasługi dla zachowania zabytków kultury i historii w Malborku (Fot. Muzeum Zamkowe Malbork)

Maciej Kilarski był człowiekiem bardzo zasłużonym dla zachowania i uratowania zabytków Malborka, Gdańska i Elbląga, zniszczonych, uszkodzonych i rozproszonych po II wojnie światowej. Jego pracy poświęcona jest wystawa „Ruiny i odbudowa w obiektywie Macieja Kilarskiego” w przyziemiu Infirmerii. Malborskie Muzeum Zamkowe przygotowało cykl wykładów kuratorskich towarzyszących tej wystawie.

  • W najbliższy piątek 10 czerwca o godz. 17:00 dr Barbara Pospieszna przedstawi wykład „O początkach fotografii dokumentalnej w zamku malborskim”. Spotkanie odbędzie się w Ośrodku Konferencyjnym w Karwanie.
  • 15 czerwca, również o godz. 17. spotkanie nt. „Odbudowa Kościoła NMP w zamku w Malborku” poprowadzi Bernard Jesionowski. Miejscem spotkania będzie kościół NMP w Zamku Wysokim. Grupa uczestników może liczyć 20 osób.
  • 30 czerwca o godz. 17. spotkanie nt. „Maciej Kilarski – człowiek wielu pasji” poprowadzi Jolanta Justa. Miejsce - Ośrodek Konferencyjny w Karwanie.
  • 5 lipca o godz. 16. planowane jest spotkanie nt. „Marienburg Baujahr jako źródło do odbudowy zamku”, poprowadzi je Ryszard Rząd w Ośrodku Konferencyjnym w Karwanie.

Wstęp na wykłady po zakupieniu biletu w kasie muzeum w cenie 5 zł od osoby.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaPomorskie dla Ciebie - czytaj pomorskie EU
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka