Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Osiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa
Reklama

„Johnny” to opowieść filmowa o zwycięstwie życia i miłości

To jeden z najbardziej oczekiwanych polskich filmów tego roku. Zwłaszcza na Pomorzu oczekiwanie jest ogromne. Bo to opowieść filmowa o kultowym, sopockim kapłanie – księdzu Janie Kaczkowskim.
film „Johnny”
Księdza Jana Kaczkowskiego, twórcę puckiego hospicjum, zagrał Dawid Ogrodnik 

Autor: H. Komerski | materiał prasowy

Film „Johnny” to poruszająca, oparta na prawdziwej historii opowieść o tym, że każdy zasługuje na drugą szansę. Kiedy młody Patryk dostaje ją od księdza Jana Kaczkowskiego, nie podejrzewa nawet jak odmieni to jego życie.

W roli księdza Jana – jeden z najlepszych aktorów średniego pokolenia Dawid Ogrodnik. W roli Patryka - Piotr Trojan, który wcześniej fenomenalnie zagrał Tomasza Komendę w filmie „25 lat niewinności”. Na ekranie partnerują im m.in. Anna Dymna, Witold Dębicki, Maria Pakulnis i Marta Stalmierska.

Autorem scenariusz jest Maciej Kraszewski, który powiedział, że napisał tę historię, aby nawet najbardziej zdołowany człowiek uwierzył, że nowe, dobre życie może się rozpocząć w trudnych do wyobrażenia, ekstremalnych okolicznościach.

- To opowieść o zwycięstwie życia i miłości. Historia prawdziwa – mówi scenarzysta.

Kadr z filmu "Johnny". Na zdjęciu Piotr Trojan i Dawid Ogrodnik 

Johnny" to przede wszystkim opowieść, która wzrusza i inspiruje. Opowiedziana z perspektywy podopiecznego księdza Jana Kaczkowskiego, Patryka Galewskiego – chłopaka, który nie miał łatwego startu w życiu.  

Patryk włamuje się do domu w małym mieście. Wyrok sądu nakazuje mu prace społeczne w puckim hospicjum, gdzie poznaje niezwykłego ks. Jana Kaczkowskiego. Duchowny angażuje młodych chłopaków z zawodówki, na pozór twardych buntowników, w pomoc chorym. W swojej pracy skupia się na bliskości, czułości i walce o relacje z drugim człowiekiem. Uczy empatii. A robi to z hurtową ilością humoru, czym zyskuje ogromną popularność. Niedługo później Jan sam staje przed wyzwaniem walki z chorobą. Patryk zostaje postawiony w sytuacji, która zmieni całe jego życie. 

O wyjątkowości Jana stanowiło, w tym dobrym tego słowa znaczeniu, prostolinijne patrzenie na religię, która przede wszystkim oparta jest na szacunku, niepogardzaniu istotą ludzką i tym, co jest najważniejsze, czyli działaniu w skutek i na skutek miłości do drugiego człowieka – mówi o postaci, w którą się wciela Dawid Ogrodnik.

Jak zawsze w takich sytuacjach gra jest o tyle trudna, że chodzi o realną postać, ale Patryk to wymarzony bohater. Chuligan, przestępca, uczeń, nauczyciel, kucharz, ojciec, pielęgniarz. Patryk może w sobie pomieścić niejednego bohatera. Pozornie prosta do zbudowania rola okazała się niezwykle złożona. Pełna przemian i wewnętrznych kontrastów – opowiada o swojej kreacji Piotr Trojan.

 

Reżyserem filmu jest Daniel Jaroszek, który do tej pory realizował projekty w branży reklamowej. „Johnny" będzie jego debiutem fabularnym.

Producentem jest Robert Kijak (NEXT FILM).

Film „Johnny" pojawi się na ekranach kin 23 września.  Powstaje we współpracy z rodziną ks. Jana oraz Fundacją im. ks. Jana Kaczkowskiego.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ReklamaOsiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa
Reklama