Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Hulajnogi elektryczne dostępne w Tczewie. Pilotaż do końca wakacji

E-hulajnogi operatora TIER pojawiły się na ulicach Tczewa. Firma zachęca do korzystania z tej formy transportu, zwłaszcza w sezonie letnim. Do dyspozycji tczewian jest 100 udostępnionych, w ramach pilotażu, pojazdów. E-hulajnogi będą dostępne w Tczewie czasowo - do 31 sierpnia.
Fot. materiały prasowe


 

- Cieszymy się, że to właśnie Tczew stał się kolejnym miastem na mapie obecności TIER w Polsce - mówi Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa. - Zrównoważona mobilność jest dla nas bardzo ważna, a dywersyfikacja środków transportu to kluczowy element na drodze do zmiany nawyków komunikacyjnych na dobre. Wierzymy, że tczewianie polubią jazdę e-hulajnogami nie tylko ze względu na ekologię, lecz również ich praktyczny charakter.

Rozpoczęcie działalności TIER w Tczewie doskonale wpisuje się w założenia Programu Ochrony Środowiska oraz działania miasta w zakresie, m.in. ochrony klimatu i poprawy jakości powietrza czy redukcji hałasu. Celem TIER jest wsparcie miasta w realizacji zadań z obszaru ekologii i koncepcji inteligentnych miast oraz zmiany mobilności na dobre.

W porozumieniu z władzami miasta, na terenie Tczewa zostały wyznaczone strefy parkowania. Każdy z użytkowników, który zaparkuje e-hulajnogę w jednej ze stref na terenie miasta otrzyma 1 minutę gratis. Dotychczas funkcjonalność ta była aktywna na terenie Trójmiasta, Kołobrzegu, Krakowa, Słupska, Szczecina i Warszawy. Obecnie gratyfikacja za parkowanie w wyznaczonych strefach będzie również przyznawana użytkownikom z Tczewa.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Taniej za hulajnogi w Gdyni. Ulga wyłącznie dla mieszkańców

Po zalogowaniu się do aplikacji TIER użytkownik zobaczy mapę z zaznaczonymi obszarami parkingowymi, dzięki czemu będzie mógł przed wyruszeniem w trasę zaplanować jej przebieg oraz punkt końcowy. Po zakończeniu przejazdu w odpowiedniej strefie, do konta w aplikacji dodana zostanie nagroda w postaci darmowej minuty do wykorzystania podczas następnej przejażdżki. Użytkownik każdorazowo otrzyma także potwierdzenie przyznania dodatkowych minut w wiadomości email wysłanej z aplikacji.

W przypadku parkowania poza wyznaczoną strefą należy przestrzegać lokalnych przepisów oraz szanować innych uczestników ruchu. E-hulajnogę można zaparkować na chodniku w miejscu do tego przeznaczonym, a jeśli takiego miejsca nie ma - jak najbliżej krawędzi chodnika oddalonej od jezdni. Zaparkowana odpowiednio hulajnoga powinna „przylegać" do ściany budynku lub stać za pozostawioną tam wcześniej inną hulajnogą (ważne, by nie stawiać hulajnóg obok siebie, a jedną za drugą). W przypadku parkowania hulajnogi na chodniku, szerokość pozostawiona dla pieszych nie może być mniejsza niż 1,5 metra. Pojazd nie powinien blokować przejścia lub przejazdu. Należy pamiętać, że zakazy parkowania, oznaczone odpowiednim znakiem drogowym, obowiązują również kierowców hulajnóg.

System wynagradzania za prawidłowe parkowanie, działania edukacyjne, w tym kampania „Poruszaj się jak zwierzę. Jedź TIER” i warsztaty bezpiecznej jazdy to przykłady wybranych działań marki, które bezpośrednio wpływają na bezpieczeństwo użytkowników i przechodniów.

Fot. materiały prasowe

ZOBACZ TEŻ: W Starogardzie Gdańskim można skorzystać z elektrycznych hulajnóg

Aby spróbować jazdy e-hulajnogą TIER, należy pobrać aplikację, zarejestrować się i przypisać swoją metodę płatności. Następnie znajdź e-hulajnogę na mapie lub na ulicy i odblokuj ją skanując umieszczony na niej kod QR za pomocą aplikacji. Aby zakończyć jazdę, znajdź bezpieczne miejsce do zaparkowania, opuść podpórkę, otwórz aplikację TIER i dotknij przycisku „Zakończ przejazd". Minuta jazdy e-hulajnogą TIER kosztuje 59 groszy, natomiast opłata za odblokowanie hulajnogi wynosi 2,70 zł. Nowi użytkownicy, w ciągu 14 dni od rejestracji, mogą wykupić w aplikacji miesięczny pakiet nielimitowanych odblokowań w promocyjnej cenie 1 zł. Na osoby, które już posiadają konto w aplikacji, czeka pakiet 30 dni darmowych odblokowań za 9,90 zł.

Tym samym Tczew dołącza do grona miast, w których już można korzystać z systemu e-hulajnóg. Wcześniej takie środki lokomocji pojawiły się już, m.in. w Trójmieście, Kwidzynie i Starogardzie Gdańskim.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama