Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza
Reklama

Modlitwa dla pokoju w Teatrze Atelier

SHALOM Leolam - André Ochodlo & The Klezmer Company - premiera w teatrze przy sopockiej plaży

Projekt muzyczny złożony z najpiękniejszych pieśni żydowskich we współczesnych aranżacjach  zyskał już uznanie publiczności również daleko poza Europą. W sobotę pokaz przedpremierowy, a w niedzielę premiera. W tym roku twórca projektu André Ochodlo zaprosił na scenę siedemnastoletnią Ukrainkę Ulianę Savchenko, która gra na gitarze, pisze własne piosenki.

- W cieniu wojny usłyszymy zupełnie nowe pieśni. Shalom to wszak modlitwa dla pokoju. Shalom to pokój. Dołączyliśmy do programu także kilka modlitw w języku jidysz - zapowiada André Ochodlo.

Na scenie zespół muzyczny w składzie:

Mateusz Smoczyński - skrzypce
Phillip Dornbusch (D) – klarnet & saksofon tenorowy 
Piotr Mania - fortepian
Adam Żuchowski - kontrabas
Luis Mora Matus (Chile) - perkusja

A w poniedziałek o godz. 19.30 w Teatrze Atelier kolejny koncert. Trzej muzycy z "Klezmer Connection Trio" z Salzburga: Georg Winkler (klarnet), Hubert Kellerer (akordeon) i Peter Aradi (kontrabas) zaprezentują nowy program "Meschugge 2.0", w którym - jak zapewniają organizatorzy - z wyczuciem i siłą przenoszą bogatą tradycję muzyki jidysz do współczesności.
Bliski dialog między klarnetem, akordeonem i kontrabasem tworzy witalną mozaikę - unikalny dźwiękowy obraz radości życia, melancholii i zmysłowości. To pełne emocji interpretacje. Każdy z muzyków stawia na zabawę i twórczą radości. 

Wcześniej, o godz. 17, bezpłatne warsztaty Jidyszkajt, które wprowadzą uczestników w świat kultury i religii żydowskiej.Pierwszy dzień poświęcony będzie językowi jidysz. Uczestnicy poznają podstawowe zwroty, ciekawe słówka oraz kilka piosenek w tym języku, a także będą mogli nauczyć się zapisywać swoje imię w alfabecie jidysz.W drugim dniu tematem przewodnim będzie religia i zwyczaje. Będzie to opowieść o żydowskich świętach i dniu codziennym, a prowadząca Julia Makosz chętnie odpowie na wszystkie pytania słuchaczy. Ostatni dzień będzie dotyczył muzyki klezmerskiej, śpiewu chasydzkiego oraz tradycyjnego tańca żydowskiego.
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama