Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Tłumy na Festiwalu Pracy [nl] i Aktywności Seniorów

Festiwal Pracy i Aktywności Seniorów odbył się w gdańskim AmberExpo z udziałem ponad setki wystawców, lecz przede wszystkim licznie przybyłych seniorów. W jednym miejscu i w czasie kilku godzin mogli wykonać badania medyczne, poddać się zabiegom pielęgnacyjnym, poznać proponowane dla nich rozmaite rozwiązania technologiczne ułatwiające codzienne życie czy zajrzeć do ofert pracy. Do tego całe mnóstwo innych atrakcji, od występów muzycznych po grilla. Uczestnicy festiwalu mogli również przeczytać nasz tygodnik "Zawsze Pomorze" oraz dedykowaną seniorom specjalną wkładkę - egzemplarze gazety czekały na czytelników na stoisku Samorządu Województwa Pomorskiego.
Tłumy na Festiwalu Pracy [nl] i Aktywności Seniorów
Fot. Karol Makurat || Zawsze Pomorze

Organizatorzy Festiwalu Pracy i Aktywności Seniorów - Gdański Urząd Pracy - przygotowali w AmberExpo miejsce dla ponad stu wystawców, byli też gotowi na przyjęcie licznie przybywających seniorów z całego regionu. To już czwarte takie spotkanie - pierwsze odbyło się w roku 2018, zawsze cieszące się wielkim zainteresowaniem. 

Trudno się temu dziwić, skoro tylko w strefie poświęconej możliwościom podjęcia pracy przez seniorów oczekiwały na nich oferty 40 firm. Można było znaleźć zatrudnienie na stanowiskach księgowych, kierowców, ogrodników, konserwatorów czy pracowników recepcji. W razie gdyby ktoś nie czuł się pewnie pod względem przygotowania CV czy dokumentów aplikacyjnych, na miejscu mógł skorzystać z fachowych konsultacji.

Seniorzy muszą, zresztą jak my wszyscy w każdym wieku, dbać o swoje zdrowie. Mogli więc wykonać w AmberExpo badanie EKG, analizę krwi, porozmawiać z lekarzami wielu specjalności. Do tego rozmaite zabiegi, m.in. inhalacji wodorem, tlenoterapii czy wibroterapii.

Jeszcze inna strefa poświęcona była modzie i urodzie. Tam na seniorów czekali wizażyści oraz specjaliści od makijażu, fryzur czy eleganckiego ubioru. W strefie nowych technologii prezentowano nowoczesny sprzęt agd, pokazywano elektryczne hulajnogi i rowery - czyli urządzenia których wielu seniorów raczej się obawia.

PRZECZYTAJ TAKŻE „Zawsze Pomorze” szkoli seniorów

Osoby starsze padają niestety często ofiarą oszustów i przestępców, wykorzystujących otwartość i ufność seniorów. Dlatego funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej opowiadali, jak ustrzec się przed takimi złoczyńcami. Prawnicy tłumaczyli zasady przechodzenia na emeryturę oraz przekazywania spadku. Doradcy Narodowego Funduszu Zdrowia wyjaśniali zasady działania e-recept, programu bezpłatnych leków i korzystania ze świadczeń medycznych.

Festiwal Pracy i Aktywności Seniorów nie mógł odbyć się bez udziału redakcji "Zawsze Pomorze" - od początku obecności naszego portalu w sieci oraz wydawania naszego tygodnika sprawom seniorów poświęcamy bardzo wiele miejsca. Obecnie prowadzimy m.in. cykl warsztatów dziennikarskich dla seniorów w wielu miastach Pomorza. Na stoisku Samorządu Województwa Pomorskiego dostępne było ostatnie wydanie "Zawsze Pomorze", w którym przygotowaliśmy specjalną wkładkę poświęconą sprawom seniorów. Goście festiwalu chętnie zaglądali do wnętrza gazety.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama