Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Przed sąd za śmiertelny wypadek w Rychnowach

Śmiercią jednej osoby i obrażeniami dla trzech innych skutkował wypadek na drodze krajowej nr 22 pomiędzy Człuchowem a Chojnicami w miejscowości Rychnowy 13 lutego 2022 roku. Przed sąd trafi mężczyzna, którego śledczy oskarżają o doprowadzenie do tej tragedii, który dopuścić miał się m.in. „nieumyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym”.
Przed sąd za śmiertelny wypadek w Rychnowach
W niedzielę, 13 utego na drodze krajowej 22 między Chojnicami a Człuchowem zderzyły się trzy samochody – dwa osobowe oraz bus 

Autor: Olek Knitter | Zawsze Pomorze

- Kierujący samochodem marki opel jadąc w kierunku Człuchowa, na prostym odcinku drogi uderzył w tył jadącego przed nim samochodu marki hyundai Tucson. W wyniku uderzenia kierujący tym samochodem wjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka samochodem marki skoda Octavia – relacjonuje przebieg wypadku prokurator Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. I dodaje: - W wyniku zdarzenia śmierć poniosła pasażerka podróżująca samochodem marki skoda Octavia, a kierujący nim z mężczyzna doznał obrażeń ciała na czas powyżej 7 dni. Obrażeń ciała na czas powyżej 7 dni doznały również dwie osoby, podróżujące samochodem marki hyundai tucson.

Jak się dowiadujemy, z opinii biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych wynika, że bezpośrednią przyczyną zdarzenia było nieprawidłowe zachowanie kierującego samochodem marki opel. Zbliżając się do poprzedzającego go pojazdu mężczyzna miał nie zachować należytej ostrożności oraz poruszać się z prędkością przekraczającą dozwoloną w tym miejscu, nie zachowując bezpiecznej odległości od auta jadącego przed nim.

ZOBACZ TEŻ: Uwaga na oszustów! Oferują węgiel po preferencyjnej cenie, podając się za pracownika pomocy społecznej

- Biegły nie stwierdził nieprawidłowości w technice i taktyce jazdy pozostałych uczestników zdarzenia – słyszymy.

Kierowca opla został oskarżony o „nieumyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym” i spowodowanie wypadku, w następstwie którego śmierć poniosła jedna osoba, a trzy odniosły obrażenia ciała.

Mężczyźnie, który przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzuconego mu przestępstwa i złożył wyjaśnienia zgodne z ustaleniami śledztwa, grozi teraz do 8 lat więzienia. Jego proces odbędzie się przed Sądem Rejonowym w Człuchowie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama