Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza

Jacek Kurski ma nową pracę. Będzie dyrektorem w Banku Światowym

Jacek Kurski znowu jest na językach. Tym razem za sprawą pracy, jaką właśnie dostał. Pochodzący z Gdańska były prezes TVP został właśnie przedstawicielem Polski w Radzie Dyrektorów Wykonawczych Banku Światowego.
Jacek Kurski ma nową pracę. Będzie dyrektorem w Banku Światowym

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Oficjalnie poinformowali o tym przedstawiciele Narodowego Banku Polskiego. Nową robotą pochwalił się na Twitterze także sam Kurski.

Potwierdzam: podjąłem zgodną z moim wykształceniem i doświadczeniem menadżerskim, pracę jako alternate executive director w Banku Światowym. Świadomy że oznacza to rezygnację z części aktywności publicznej czy ambicji politycznych. Zawsze myślałem, że nie ma życia poza polityką. Otóż jest. Wiem, że tu też dobrze przysłużę się – czytamy jego wpis.

Jeszcze do niedawna cała Polska prawicowa szukała dla Jacka Kurskiego pracy. Były polityk PiS i Zjednoczonej Polski we wrześniu przestał być prezesem TVP. Jego odwołanie przez Radę Mediów Narodowych przebiegło w dość zabawnych okolicznościach. Jak opowiadał nam Marek Rutka - członek RMN, podczas wrześniowych obrad prezes Kurski najpierw przez godzinę prezentował plany inwestycyjne spółki. I robił to z pełnym przekonaniem. Nie przedstawiał planów zdawkowo, po łebkach, jakby wiedział, że za godzinę już nie będzie prezesem. Przed wystąpieniem uprzedzał, że musi być na odsłonięciu pomnika Jana Olszewskiego, więc się po prezentacji na krótko wyloguje, żeby ze swojego gabinetu przenieść się do samochodu. I w aucie miał się zalogować. Ale w czasie kiedy wyszedł z gabinetu odbyło się głosowanie i kiedy doszedł do samochodu, nie był prezesem.

Ale do TVP wróciła za to po jego odwołaniu jego druga żona Joanna Kurska.

Od tamtej pory rozpoczęły się spekulacje – dokąd uda się Kurski. I żartowano, że najpewniej na Nowogrodzką, do prezesa.

Podjąłem zgodną z moim wykształceniem i doświadczeniem menadżerskim, pracę jako alternate executive director w Banku Światowym. Świadomy że oznacza to rezygnację z części aktywności publicznej czy ambicji politycznych. Zawsze myślałem, że nie ma życia poza polityką. Otóż jest. Wiem, że tu też dobrze przysłużę się

Jacek Kurski

W medialnych anonsach przymierzano byłego prezesa TVP nawet do ministerialnych stanowisk w rządzie. Przez pewien czas krążyła opinia, że zostanie ministrem cyfryzacji. Niektórzy publicyści jednak twierdzili, że to sam Kurski rozpowszechnia te plotki o jego przymiarkach do rządowego stołka.

Niedawno prezes Jarosław Kaczyński rozwiał te medialne opowieści dotyczące wejścia Kurskiego do rządu, mówiąc: - No, ja miałem kilka pomysłów, ale w tym największy jest ambaras, żeby dwoje chciało naraz. I dodał, że Jacek Kurski "dotychczasowe propozycje potraktował jako trudne dla niego do przyjęcia".

Do przyjęcia dla Kurskiego była, jak się okazało, propozycja NBP. Co prawda Kurski zapowiedział, że to nowe stanowisko odsuwa go od polityki, ale czy na pewno?

Jak mówił nam w wywiadzie Marek Rutka z Nowej Lewicy, PiS może wykorzystać spryt Jacka Kurskiego w brudnej kampanii. A że taka będzie, nikt nie ma wątpliwości. I wtedy talenty byłego prezesa TVP mogą się bardzo przydać.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka