Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Makurat Serwis Audi w Gdańsku

Piosenka zespołu RoomX będzie promować powiat chojnicki

„Miasto gra” to tytuł piosenki zespołu RoomX, która zdaniem jury najlepiej promuje Powiat Chojnicki. I to ten utwór zwyciężył w ogłoszonym przez chojnickie starostwo konkursie. W nagrodę muzycy otrzymali 10 tys. zł. A wkrótce powstanie również specjalny teledysk.
(fot. Powiat Chojnicki)

Do konkursu na piosenkę promującą powiat chojnicki wpłynęło 13 zgłoszeń z całej Polski – nie tylko z Chojnic i okolic, ale też m.in. z Czerska, Tczewa, Tarnowa czy nawet z Warszawy. Jury - w składzie dziennikarka Maria Eichler, dyrektor muzyczny Radia Weekend Darek Żuchowicz, starosta Marek Szczepański, koordynująca konkurs inspektor Monika Garstecka i muzyk Norbi - miało więc troszkę pracy, by wyłonić ten jeden najciekawszy utwór.

- Ten konkurs na piosenkę to konsekwencja tego, co realizujemy w powiecie od pewnego czasu. Były już konkursy fotograficzne, był musical o powiecie, który był bardzo dobrze przyjęty, a teraz mamy jakby trzecią odsłonę, czyli zaproponowaliśmy muzykom możliwość stworzenia piosenki o powiecie chojnickim. Mieliśmy na myśli powiat nie jako samorząd tylko to całe piękno, które nas otacza – mówił podczas rozstrzygnięcia konkursu starosta Marek Szczepański. - Chcieliśmy usłyszeć, jak ci, którym w duszy gra, postrzegają naszą chojnicką ziemię. Gdy słuchaliśmy zgłoszone utwory, to wielokrotnie dreszczyk przechodził po plecach. Trudno było wybierać, bo to było bardzo subiektywne odczucie.

Posłuchaj zwycięskiego utworu

- Cieszę się, że dotarł do nas bardzo różnorodny wachlarz muzycznych propozycji – od rocka po poezję śpiewaną i melodie popularne. Nie było łatwo, bo każdy z członków jury zwracał uwagę na coś innego, ale ostatecznie znaleźliśmy utwór, który może być wizytówką regionu. Ten tekst jest na tyle uniwersalny, że może też dotyczyć każdego miejsca na ziemi – mówił podczas podsumowania konkursu Darek Żuchowicz.

Wygrał utwór zespołu RoomX, który tworzą Mateusz Straszewski i Sebastian Sikorski. - Przy tym utworze nogi same rwą się do tańca – mówił podczas wręczania nagrody starosta Marek Szczepański.

- Jestem mile zaskoczony. Pierwszy raz w życiu coś wygrałem. Podeszliśmy do tego zadania dość spontanicznie, choć już w studiu, gdy zacząłem śpiewać, przeszło mi przez głowę, a może … Liczę, że piosenka wpadnie w ucho i pomoże w promocji naszego regionu - mówi Sebastian Straszewski. - Jako chojniczanin jestem wzruszony, że to nasza piosenka będzie promowała nasz region. Pisząc tekst, starałem się, aby każda osoba słuchająca ten utwór, utożsamiała się z miejscem, które pokochała i w którym może rozwijać skrzydła – mówi Mateusz Straszewski.

W 2022 roku powstanie teledysk do zwycięskiego utworu.

Wręczono również dwa równorzędne wyróżnienia. Otrzymali je Joanna Sabo i Michał Bobrowski oraz Patrycja Mizerska i Kamil Owczarek.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka