Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

„Krystek” zatrzymany w Wejherowie. Znów trafił za kraty!

W trwającym „za zamkniętymi drzwiami” przed sądem w procesie, "Krystek" jest oskarżony o 65 przestępstw, z których ponad połowę stanowią czyny seksualne wobec powyżej 30 kobiet, w tym nieletnich, poniżej 15. roku życia. Mężczyzna odpowiada z wolnej stopy. Jednak w czwartek, 16 marca roku 46-letni Krystian W. ps. Krystek trafił za kraty po zatrzymaniu w Wejherowie. Chodzi o ogłoszony w ostatnich dniach, prawomocny wyrok 2,5 roku więzienia za nawiązanie zakazanego kontaktu z niespełna 15-letnią Anaid.
Ujęcie z zatrzymania Krystiana W. ps. „Krystek” w 2015 roku
Ujęcie z zatrzymania Krystiana W. ps. „Krystek” w 2015 roku

Autor: KWP Gdańsk

- Potwierdzam, że w dniu dzisiejszym w Wejherowie został zatrzymany poszukiwany mężczyzna. Zatrzymany na polecenie Sądu został doprowadzony do Aresztu Śledczego w celu osadzenia do odbycia kary 2,5 roku pozbawienia wolności – powiedziała w asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wejherowskie potwierdzając „Dziennikowi Śledczemu” zatrzymanie Krystiana W., o czym poinformował pierwszy. Do ujęcia mężczyzny doszło na terenie przyległym do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wejherowie przy ulicy Kusocińskiego.

Warto przypomnieć, że zatrzymanie jest efektem prawomocnego orzeczenia  Sądu Okręgowego w Gdańsku, który 7 marca, decyzją, utrzymał w mocy wcześniejszy wyrok 2,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności i nałożył na Krystiana W. dożywotni zakaz jakiejkolwiek pracy z dziećmi. Sprawa toczyła się z wyłączeniem jawności i dotyczyła 14-letniej Anaid z Gdańska, która 8 marca 2015 roku popełniła samobójstwo, skacząc pod pociąg na Oruni w Gdańsku. ”Krystek” został skazany za „zakazane nawiązywania kontaktu z małoletnią poniżej 15 lat” (w kontekście seksualnym). Miał on zdawać sobie sprawę, ile lat ma Anaid, a w śledztwie nie przyznał się do winy.


To jednak nie koniec kłopotów Krystka. Przed tym samym Sądem Rejonowym w Wejherowie, toczy się bowiem przeciw niemu tzw. „duży proces”, w którym zarzucono popełnienie 65 przestępstw na szkodę 35 pokrzywdzonych oraz na szkodę banku, Skarbu Państwa i towarzystw ubezpieczeniowych.

- Czterdzieści zarzutów dotyczy przestępstw przeciwko wolności seksualnej na szkodę 33 pokrzywdzonych. Pięcioro pokrzywdzonych w chwili czynów nie miało ukończonych 15 lat, trzy pokrzywdzone były pełnoletnie. Pozostałe pokrzywdzone nie miały ukończonych 18 lat. Zarzuty dotyczą przestępstw gwałtów oraz usiłowania gwałtów, usiłowania doprowadzenia pokrzywdzonych do obcowania płciowego oraz obcowania płciowego z małoletnimi pokrzywdzonymi, w tym poniżej 15. roku życia, nakłaniania małoletnich pokrzywdzonych do prostytucji oraz czerpania z tego procederu korzyści majątkowych – wymieniała w czerwcu 2018 roku prokurator Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka prasowa kierującej wówczas akt oskarżenia Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Proces rozpoczął się ponad pół roku później i trwa do dziś. Na ławie oskarżonych, obok oskarżonego też o wyłudzenie nienależnego świadczenia z MOPS, kredytu i pożyczki, oszustwa i usiłowania oszustwa na szkodę szeregu ubezpieczycieli, fałszywych zeznań czy ukrycia dokumentu Krystka, zasiada jeszcze czterech mężczyzn.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama