Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza
Reklama

Policyjny pies Nardo wytropił złodzieja w Kartuzach

Kartuscy policjanci zatrzymali we wtorek po godzinie 2:00 (21.12.2021 r.) 30-latka, którego wytropił policyjny pies Nardo. Zatrzymany mężczyzna miał przy sobie znaczną ilość narkotyków. Usłyszał sześć zarzutów, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 15.
Fot. Materiały policji

Kartuscy policjanci otrzymywali w ciągu ostatnich dwóch miesięcy zgłoszenia o kradzieżach i kradzieżach z włamaniem. Na podstawie zebranych informacji wytypowali jedną osobę, dobrze znaną policjantom, która mogła mieć coś wspólnego z kradzieżami, do których dochodziło w ostatnim czasie w powiecie kartuskim. W miniony wtorek o godzinie 2:00 policjanci pełniący służbę w rejonie Kartuz, podczas patrolu zauważyli leżący na jezdni przy ul. Kościerskiej, ozdobny, metalowy przedmiot, przypominający przęsło ogrodzenia, wokół którego na zaśnieżonym podwórku widoczna była wyjęta z zawiasów brama. Zauważyli także ślady obuwia przy leżącej furtce, wyglądały na świeże. Do akcji zaangażowali służbowego psa o imieniu Nardo, który podjął trop. Policjanci podążali za psem oraz śladami butów. Nardo zatrzymał się po przejściu około 2,5 km przy jednym z kartuskich osiedli i doprowadził policjantów pod drzwi jednego z mieszkań. Pies był bardzo pobudzony, chciał wejść do środka. Drzwi mieszkania otworzył 30-letni mężczyzna, razem z nim w mieszkaniu był 44-latek. Podczas interwencji funkcjonariusze znaleźli na kuchennym blacie i przy jednym z mężczyzn znaczną ilość narkotyków.  W mieszkaniu znaleźli również mokre buty - wzór ich podeszwy odpowiadał odciskom, na jakie trafili przy ul. Kościerskiej. Policjanci zabezpieczyli narkotyki, a mężczyzn zatrzymali i przewieźli do komendy w Kartuzach.

We wtorkowy poranek kartuscy kryminalni razem z zatrzymanym 44-latkiem, udali się do mieszkania, gdzie przeprowadzili przeszukanie. Znaleźli narkotyki i rzeczy pochodzące z kradzieży. Ustalili, że przedmioty należały do 30-latka, zatrzymanego we wtorek. W sumie policjanci z Kartuz zabezpieczyli 122 sztuki tabletek zawierających substancje zakazane, około 21 gramów amfetaminy oraz około 2,5 gramów marihuany. 30-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów. Mężczyzna decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące za posiadanie znacznej ilości narkotyków, kradzieże i kradzieże z włamaniem. Za popełnione czyny grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Kara może zostać zwiększona o kolejne 5 lat. Powodem podwyższenia kary jest recydywa zwykła, czyli powrót do przestępstwa, ponieważ podejrzany odbywał już karę pozbawienia wolności za przestępstwa podobne.

Fot. Materiały policji

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama