Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Cztery ulice na Dolnym Mieście w Gdańsku zostaną gruntownie wyremontowane

Ulice: Chłodna, Sempołowska, Królikarnia i Reduta Dzik, w najbliższych miesiącach zostaną wyremontowane w ramach rewitalizacji Dolnego Miasta wraz ze Starym Przedmieściem i Placem Wałowym w Gdańsku. Roboty mają potrwać do połowy 2024 roku, a ich koszt to 20 mln zł. We wtorek, 11 kwietnia podpisano umowę w sprawie tej inwestycji.
Cztery ulice na Dolnym Mieście w Gdańsku zostaną gruntownie wyremontowane

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Cztery ulice Dolnego Miasta w Gdańsku przejdą remont. Co się zmieni?

Ulice: Chłodna, Sempołowska, Królikarnia i Reduta Dzik, w Gdańsku przejdą remont.

  • Pojawi się na nich nowa nawierzchnia z kostki.
  • Wykonane zostaną chodniki, stylizowane oświetlenie oraz ławki.
  • W ramach inwestycji przebudowane zostaną również sieci podziemne, w tym wodociągowa, sanitarna oraz odwodnienie z przepompownią.

Umowę w sprawie tej inwestycji podpisano we wtorek, 11 kwietnia w Mrowisku. Jej koszt to 20 mln zł, z czego 5 mln zł to środki unijne. Prace mają potrwać 15 miesięcy.

– To, co dzisiaj robimy, jest uwieńczeniem działań sprzed wielu miesięcy, a nawet lat. W trosce o budżet inwestycji, aż trzykrotnie przeprowadzaliśmy postępowanie przetargowe i, ostatecznie, przy trzecim postępowaniu udało się zmieścić w kwocie przetargowej. Bardzo się cieszę, że wykonawca stara się robić wszystko, aby rozpoczęcie robót nastąpiło jak najszybciej. Uzgodniono już tymczasową organizację ruchu, dlatego wierzę, że proces budowy przyniesie pozytywny efekt rewitalizacji i będzie odpowiedzią na potrzeby mieszkańców – mówi Karol Kalinowski z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.


Inwestycję wykona firma Eurovia Polska.

– Przebudowa tych czterech ulic, zlokalizowanych na Dolnym Mieście w Gdańsku, to, z punktu widzenia Eurovia Polska, bardzo ciekawa inwestycja. Wymaga odpowiedniego etapowania robót, jednak w efekcie końcowym na nowo otworzy tę dzielnicę na miasto i wyeksponuje piękne budynki. Zrobimy też wszystko, żeby inwestycję zrealizować w terminie – zapewnia Piotr Kęsikowski, dyrektor gdańskiego oddziału firmy Eurovia.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama