Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Kierowcy jeżdżą Jaśkową Doliną mimo zakazu! Sypią się mandaty

Mimo, że nowa organizacja ruchu przy Jaśkowej Dolinie w Gdańsku obowiązuje od dwóch tygodni, cześć kierowców – nieświadomie lub z premedytacją - nie stosuje się do wprowadzonych zmian. W konsekwencji posypały się mandaty. Tylko w pierwszym tygodniu maja strażnicy wystawili ich 75.
ul. Jaśkowa Dolina, Gdańsk

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Obecna organizacja ruchu obowiązuje od 29 kwietnia. Zgodnie z wprowadzonymi zmianami, odcinkiem na wysokości budowanego zbiornika przy ul. Jaśkowa Dolina mogą poruszać się jedynie autobusy oraz ciężarówki, które obowiązuje w tym miejscu ruch wahadłowy. Auta osobowe również mogą korzystać z przejazdu, ale jedynie pomiędzy godz. 22 a 6. Docelowym połączeniem na czas budowy jest dla nich ul. Migowska, na której obowiązuje ruch dwukierunkowy. Takie rozwiązanie ma zapobiec tworzeniu się korków na Jaśkowej Dolinie, o które w tym miejscu nietrudno.

- Tymczasowa organizacja ruchu przewiduje również wprowadzenie zakazu zatrzymywania się na chodnikach po obu stronach jezdni ul. Migowskiej. Zmiany będą obowiązywać co najmniej do końca lipca 2023 r. – informuje Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Mimo próśb DRMG o zachowanie szczególnej ostrożności w obrębie obu ulic oraz dostosowanie się do zmienionej organizacji ruchu część kierowców osobówek, świadomie lub nie, omija znaki zakazu wjazdu oraz próbuje przejeżdżać newralgiczny odcinek z wykorzystaniem wahadła. Łamiący przepisy musza liczyć się z konsekwencjami. W pierwszym tygodniu, od 29 kwietnia do 5 maja, miejscy strażnicy wystawili w tym miejscu 75 mandatów oraz dwa pouczenia.

Jaśkowa Dolina - organizacja ruchu

- Reagujemy na bieżące zgłoszenia w tej sprawie. Na miejscu pojawiają się też patrole policji oraz straży miejskiej, w ramach swojej codziennej służby – informuje Robert Kacprzak, inspektor ds. kontaktu z mediami Straży Miejskiej w Gdańsku. – Problem istnieje. Niestety, nie wszyscy kierowcy stosują się do nowej organizacji ruchu. Jedno ze zgłoszeń z 7 maja, dotyczyło problemu przejazdu odcinkiem zarezerwowanym dla autobusów, który udrożniono dopiero po interwencji naszego patrolu. Warto stosować się obowiązujących znaków. Tym bardziej, że za niestosowanie się do znaku ,,B-1" można otrzymać mandat karny w wysokości od 20 do 5 tys. zł oraz 8 punktów karnych.

Problem istnieje. Niestety, nie wszyscy kierowcy stosują się do nowej organizacji ruchu. Jedno ze zgłoszeń z 7 maja, dotyczyło problemu przejazdu odcinkiem zarezerwowanym dla autobusów, który udrożniono dopiero po interwencji naszego patrolu.

Robert Kacprzak / Straż Miejska w Gdańsku

W większości strażnicy wystawiali kierowcom mandaty w wysokości 100 zł.

Zmiany w organizacji ruchu podyktowane są koniecznością przebudowy sieci podziemnych, związanych z budową zbiornika Jaśkowa Dolina, w obszarze potoku Jaśkowego. Jego zadaniem będzie zretencjonowanie i odprowadzenie wody z opadów nawalnych do istniejącej kanalizacji deszczowej. Równolegle realizowana będzie przebudowa skrzyżowania Jaśkowej Doliny i ul. Matuszewskiego prowadzona przez prywatnego inwestora. Przebudowa obejmie wyznaczenie na Jaśkowej Dolinie osobnych pasów do skrętu na teren powstającego osiedla mieszkaniowego. Prace obejmą m.in. wykonanie wysp segregujących ruch, przebudowę chodników oraz drogi dla rowerów, a także zatok autobusowych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama