Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Fotograficzne podsumowanie roku w Tczewie. Wystawa w Skarbnicy

Koniec roku sprzyja podsumowaniom tego, co wydarzyło się w mijającym roku. Za nami chyba jeden z najtrudniejszych okres. Tym bardziej każda forma obiektywnego wspomnienia 2021 roku jest cenna. O taką właśnie retrospekcję za pomocą zdjęć dokumentujących wszystko, co ważne dzieje się wokół nas, pokusili się gestorzy Skarbnicy Tczewskiej. Autorami fotografii prezentowanych na wystawie online Skarbnicy są Małgorzata Mykowska oraz Jacek Cherek.
Ryszard Karczykowski

Ostatni dzień roku to czas szczególny, z jednej strony skłaniający do refleksji oraz zadumy nad nieuchronnym upływem czasu, z drugiej zaś dający nadzieję i szansę na to, że nadchodzące dni, tygodnie, miesiące okażą się lepsze, a przynajmniej tak samo dobre, jak minione. Ten przełomowy czas nieodłącznie wiąże się również z noworocznymi postanowieniami. Bez nich nie wyobrażamy już sobie chyba końca starego i początku nowego roku. Czy tym razem uda nam się wywiązać ze spontanicznie złożonych obietnic, sprostać narzuconym sobie wyzwaniom? Co będzie - czas pokaże. Nie wybiegajmy za daleko w przyszłość. Przynajmniej nie dzisiaj. W to sylwestrowe przedpołudnie powróćmy wspomnieniami do tego, co wydarzyło się w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy.

Zachęcamy do zapoznania się z fotografiami autorstwa m.in. Jacka Cherka oraz Małgorzaty Mykowskiej opublikowanymi na stronie Skarbnicy – Tczewskiej Biblioteki Wirtualnej, w ramach wystawy "Fotograficzne podsumowanie roku 2021". https://skarbnica.tczew.pl/tag/wystawa-wydarzenia-2021/

A jaki dla Was był mijający rok? Szczęśliwy czy wręcz przeciwnie? Pełen rozczarowań a może wypełniony uśmiechem i pozytywnym nastawieniem? Niezależnie od tego, co się wydarzyło, musimy pamiętać, że nowy rok to nowy początek. Zostawmy za sobą wszystko to, co złe, życzmy sobie, by ten nadchodzący czas przyniósł nam zdrowie, pomyślność oraz spokój.

Szczęśliwego Nowego Roku 2022!

O Skarbnicy:

Tczewska książnica, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom czytelników, każdego dnia publikuje na stronie https://skarbnica.tczew.pl/ różnego rodzaju materiały historyczne: druki ulotne, archiwalia, karty pocztowe z przełomu wieków, fotografie, mapy katastralne, dokumenty życia społecznego, itd. Są to tak zwane zbiory specjalne, przez ponad 30 lat, gromadzone przez Sekcję Historii Miasta Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie.

Obecnie biblioteczna Skarbnica liczy już ponad 2300 obiektów!

Zachęcamy także do odwiedzania profilu facebookowego Skarbnicy – Tczewskiej Biblioteki Wirtualnej https://www.facebook.com/skarbnicatczewska. 

Obecnie biblioteczna Skarbnica liczy już ponad 2300 obiektów!

Krzysztof Korda / Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w TczewiePodziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama