Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Park Kultury i Wypoczynku w Słupsku będzie jak nowy

Plac spotkań, plac cyrkowy, górka saneczkowa, strefa imprez czy nawet plaża miejska – w sumie osiem specjalnych stref powstanie po modernizacji Parku Kultury i Wypoczynku w Słupsku. Trwają właśnie prace przygotowawcze do rozpoczęcia prac. Ich koszt to 24 mln zł.
 Park Kultury i Wypoczynku w Słupsku będzie jak nowy
Rusza modernizacja Parku Kultury i Wypoczynku w Słupsku

Autor: fot. UM Słupsk

Firma Sorted z Piaseczna przeprowadzi modernizację słupskiego parku i w ramach projektu utworzy na jego terenie osiem stref aktywności. dostosowanych tematycznie dla wszystkich grup wiekowych.
- W projekcie uwzględniono m.in. utworzenie stref aktywności, integracji i wypoczynku, plażowania, strefę dla najmłodszych, główny trakt parkowy oraz strefę imprez plenerowych wraz z niezbędnym zapleczem technicznym i sanitarnym, budowę górki saneczkowej oraz zagospodarowanie parku zielenią i elementami małej architektury. Ponadto planuje się przebudowę i rozbudowę terenu miejsc postojowych bezpośrednio sąsiadujących z parkiem, wymianę części oświetlenia, nasadzenia roślin i stworzenie zielonych rabat – informują w słupskim urzędzie.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: W Słupsku zmiany. Nowa prezes MZK i nowe autobusy elektryczne

Jakie będą to strefy? Zmodernizowany zostanie plac z fontanną, w którym istniejąca niecka fontanny będzie przebudowana, a wokół niej powstaną urządzenia do zabawy. Na skrzyżowaniu głównych alejek w centralnym punkcie parku powstanie specjalne miejsce do spotkań,  wzbogacone o małą architekturę i oświetlenie. Również w centralnej części parku zbudowany zostanie wielofunkcyjny i wielkoprzestrzenny plac do aktywności ruchowych, na którym znajdą się m.in. urządzenia do wspinaczki, zjeżdżania, bujania czy skakania.

Wyremontowana zostanie m.in. fontanna w parku

- Dla urozmaicenia ten teren zostanie ukształtowany w postaci pagórków o zmiennej wysokości, które w swojej idei stanowić będą część rekreacyjną placu. Nawierzchnie stref aktywności i pagórków wykonane zostaną z kolorowego bezpiecznego materiału. Zaprojektowano także instalację oświetleniową dla całej strefy – informują w słupskim urzędzie.
W parku znajdą się też: strefa do organizowana imprez plenerowych i w zakolu rzeki trawiasta plaża miejska z bliskim dostępem do gastronomii sezonowej. Przesunięta w stronę SOSiRu i powiększona zostanie też górka saneczkowa.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Szpital w Słupsku uruchomił aplikację dla pacjentów. Pomoże w umówieniu się do lekarza

Dodatkowo powstanie także przy ul. Rybackiej parking na 28 samochodów, a na terenie parku będzie można spacerować alejką o szerokości od 3 do 5 metrów, która poprowadzi wzdłuż kanału i rzeki od ul. Zamkowej do Mostu Czołgowego.

Prace mają potrwać do kwietnia 2024 roku. Wartość zadania to ponad 24 mln zł, z czego 18 mln zł to środki z Rządowego Funduszu Polski Ład.

 

Słupski park zmieni się wkrótce nie do poznania

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama