Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Makurat Serwis Audi w Gdańsku

Octopus Film Festival po raz szósty w Gdańsku

Ponownie w Gdańsku będzie można wziąć udział w Octopus Film Festivalu. Od wtorku, 8 sierpnia do niedzieli, 13 sierpnia pokazy filmowe odbędą się m.in. w industrialnych halach stoczniowych przy ul. Elektryków.
„Climax”, Octopus Film Festival
„Climax”

Autor: Octopus Film Festival 2023

Octopus Film Festival po raz szósty w Gdańsku

Octopus Film Festival odbywa się w Gdańsku nieprzerwanie od 2018 roku. Organizatorom festiwalu zależy na zaprezentowaniu najlepszych i wyjątkowych filmów gatunkowych z całego świata oraz na celebracji seansu filmowego jako unikatowego, wspólnotowego doświadczenia. Pokazy czerpnią z idei „site specific”, co oznacza, że miejsca, w których odbywają się seanse, są wspólne z atmosferą i gatunkiem danego filmu.

W 2021 roku Octopus Film Festival był nominowany w kategorii Wydarzenie Filmowe do nagrody Polskiego Instytutu Filmowego. To jedyne polskie odznaczenie przyznawane za szczególne osiągnięcia wspierające rozwój polskiej kinematografii, promujące jej dorobek, ułatwiające społeczeństwu dostęp do polskiej twórczości filmowej. Nagrody PISF są przyznawane od 2008 roku.

Octopus Film Festival 2023. Program

W programie festiwalu pojawią się m.in.:

  • „Wojny jednorożców”,
  • „W nich cała nadzieja”,
  • „Skinamarink”
  • czy „Terminator 2”.

Oprócz filmów, na widzów czekają także: cykle tematyczne opracowane przez zaproszonych kuratorów, pokazy specjalne, wykłady, prelekcje, warsztaty i spotkania z zaproszonymi twórcami.

PRZECZYTAJ TEŻ: Fala filmowych perełek znów zaleje Gdańsk. Rusza V edycja Octopus Film Festival

Od tego roku do programu dołączyły Octopus Shorts, czyli Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych, i specjalna sekcja branżowa Octopus Industry. Do pierwszej edycji Octopus Shorts zgłoszono ponad 300 filmów z ponad 35 krajów, w tym m.in. z: Austrii, Słowacji, Polski, Danii, Portugalii, Włoch, Albanii, Rumunii, Izraela, Iranu, Meksyku, Kolumbii, USA, Kanady, Japonii, Hongkongu, Indonezji i nie tylko.

W sobotę, 12 sierpnia odbędzie się seans ukryty. Tytuł, czas trwania filmu oraz miejsce jego wyświetlenia pozostaną nieznane aż do godz. 21:30, kiedy to na parkingu przed ECS odbędzie się zbiórka widzów.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jest już singiel promujący film „Johnny”

Jeżeli jesteś właścicielem psa, możesz zabrać go ze sobą na większość wydarzeń w ramach festiwalu. Wyjątek stanowi budynek Multikina. Należy też pamiętać, że niektóre seanse odbywają się w pomieszczeniach, w których mogą pojawić się migoczące światła, dym, duże natężenie dźwięków itp., a to może być niekomfortowe dla naszego pupila.

Octopus Film Festival 2023. Bilety

  • Bilet na pojedynczy seans – 20 zł / sprzedaż ruszyła 1 sierpnia
  • Bilet na pojedynczy seans z cyklu Ośmiorniczki – 15 zł / sprzedaż ruszyła 1 sierpnia
  • Bilet na pokazy specjalne – 30 zł / sprzedaż ruszyła 1 sierpnia
  • Bilet na Seans Ukryty – 45 zł / sprzedaż ruszyła 1 sierpnia
  • Karnety – 200 zł / sprzedaż ruszyła 17 lipca
  • Karnety VIP – 500 zł / sprzedaż ruszyła 17 lipca


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka